Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Euroopa Komisjon nõuab kiiret kohtumist USA võimudega seoses teadetega, et  sisejulgeolekuministeerium (DHS) kaalub sülearvutite pardale võtmise keelamist ka mõnede Euroopa lendude puhul.

 

Euroopa Komisjoni transpordivolinik Violeta Bulc ja siseasjade volinik Dimitris Avramopoulos saatsid USA võimudele kirja, kus teatasid, et tihe koostöö lennunduses tekkivate ohtude vältimiseks on Euroopa ja USA ühine huvi ning see peaks eelnema igasuguste uute turvameetmete kasutuselevõtule, vahendas Politico.

 

"Seetõttu kordame oma valmisolekut jätkata konstruktiivset dialoogi ja teeme ettepaneku, et  kohtumised nii poliitilisel kui tehnilisel tasandil toimuksid nii kiiresti kui võimalik, et ühiselt riske hinnata ja võimalikke meetmeid üle vaadata," kirjutasid Bulc ja Avramopoulus.

 

9. mail saadetud kiri oli adresseeritud sisejulgeolekuminister John Kellyle ning transpordiminister Elaine Chaole. Koopia said ka riigisekretär Rex Tillerson ja kaubandusminister Wilbur Ross.

 

Kui DHS ettepanek keelata sülearvutite lennukisalongi kaasavõtmine jõustub, tabaks see Euroopat  lennunduse kõrghooajal ja võiks kogu lennundustööstuses tõsiseid probleeme tekitada.

 

Väidetavalt plaanib sisejulgeolekuministeerium laiendada keeldu sülearvutitele, tahvelarvutitele ja teistele suurematele elektroonikaseadmetele ka USA-sisestele lendudele. Märtsist alates kehtib keeld kümnest LähisIda ja Põhja-Aafrika lennujaamast Ühendriikidesse startivatel lendudel.

 

Pagasiruumis sülearvuteid ja suuremaid tahvelarvuteid hoides tekib oht, et nende liitiumakud võivad süttida. Kui selline asi juhtub salongis, saab meeskond kiiresti reageerides tule kustutada, pagasiruumis pole see aga võimalik.

 

DHSi pressiesindaja David Lapani sõnul ei ole otsuseid veel tehtud, kuid seda kaalutakse.

 

Brüssel ootab Washingtonilt ametlikku vastust.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo