Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

34459796255 4788d1f26d k

RMK ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostöös valmis Emajõe-Suursoos  mitmeotstarbeline puhkeobjekt VARI. Avamisel kõnelenud Valdur Mikita nimetas objekti sooarhitektuuri pärliks ja avaldas lootust, et see aitab kaasa soovaatluse kui kultuurifenomeni arengule.

 

Puidust kahekorruseline vaatetorn võimaldab head vaadet Emajõele ja ümbritsevale luhaniidule ning kaitseb rändajat tuule ja vihma eest. Tänu oma välisseinte kahekihilisele sõrestikule lubab VARI osa saada valguse ja varju pidevalt muutuvast vaatemängust, sellest ka objekti nimi.

 

VARJU teisel korrusel, lahtise taeva all, asub tulease, kuhu saab süüdata väikese lõkke. Ööhämaruses muudab see torni omalaadseks jõemajakaks, tuletades meelde aegu, mil jõgesid hoopis sagedamini nii inimeste kui ka kaupade transpordiks kasutati.

 

Vaatetorn asub Luunja vallas Kavastu külas Peipsiveere looduskaitsealal ning jääb praegu renoveeritava RMK Emajõe õpperaja algusest umbes 1 km kaugusele. Käimasoleva ehitustöö tõttu võib vaatetornini liikumine hetkel mööda maismaad olla raskendatud, ent põhjalikult uuendatud Emajõe õpperada plaanitakse avada juuli lõpuks. Selleks ajaks saab 2,5 kilomeetri pikkune rada uue ja laiema laudtee ja uue silla, samuti tehakse korda raja äärde jäävad lõkkekohad, millest kahe juures saab edaspidi ka telkida.

 

VARI jääb Eestit läbiva RMK pika matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve haru trajektoorile ning selle juurde pääseb ka mööda Emajõge.

 

VES/RMK pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo