Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18076548 1879446305661493 2451812690726967507 o

Foto: Annika Haas (Vabariigi Presidendi Kantselei)

 

President Kersti Kaljulaid kohtus 22. Aprillil Kadriorus USA esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga. Riigipea rõhutas kohtumisel Atlandi-ülese koostöö olulisust ning tänas USA esindajaid tugeva panuse eest läänemaailma julgeoleku tagamisel.

 

„NATO on täna tugevam kui kunagi varem ning USA panust sellesse pole võimalik üle hinnata,“ ütles president Kaljulaid. Ta rõhutas, et Ameerika Ühendriigid on Eesti ühed kõige lähemad liitlased juba alates meie iseseisvuse taastamisest ja Vene vägede väljaviimisest Eestis.

 

Spiiker Ryan ja president Kaljulaid tõdesid ühiselt, et nii tugev NATO kui ka tugev ja toimiv Euroopa Liit on see, mida tahetakse näha mõlemal pool Atlandi ookeani. „Olgu siis küsimus võitluses terrorismiga, hübriidohtude mõistmises ja neile vastu seismises või julgeolekualases koostöös laiemalt,“ sõnas riigipea.

 

Kohtumisel arutati ühtlasi kahe riigi koostööd küberjulgeoleku valdkonnas. „Eestil on unikaalne ja pikaajaline kogemus selles, kuidas ehitada üles digitaalset ühiskonda ning mida tähendab küberjulgeolek. Ma loodan, et näeme peagi ka kahe riigi ühiseid ettevõtmisi ja senisest veel tihedamat koostööd selles vallas,“ oli president Kaljulaid lootusrikas.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo