Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jaanihanso siider võitis USAs üle 1200 siidri vahel toimunud testil esikoha.

 

"Ma arvan, et Eesti õun on nii hea, et sellest saab teha siidri, mis on hetke seisuga huvitavam ja maitsvam kui teised," sõnas Jaanihanso siidrimeister Alvar Roosimaa ERR saates "Ringvaade" ning selgitas, et USAs oli 75 kohtunikku, kes maitsesid eri jooke kolm-neli päeva järjest. "Siidrit oli seal kuus-seitse kategooriat, kus me ühe kategooria võitsime ja teises olime kolmandad."

 

Põhiliseks konkursil osalemise eesmärgiks oli Alvar Roosimaa sõnul enda toodetega Ameerika turule jõudmine. "Oleme hetkel püüdlemas aktiivselt Ameerikasse ja Kanadasse," sõnas ta ja lisas, et praegu ei ole nad veel välja mõelnud, kuidas varustada niivõrd suurt turgu. "Kui see problem tekib, siis vaatame."

 

"Ükskõik kui palju õunu me kokku korjame ja kui palju tekib siidrikodasid, siis ikka läheb 90 kuni 95 protsenti õuntest raisku kuhugi metsa alla, loomadele ja komposti," nentis Roosimaa ja lisas, et Eesti on lihtsalt õunamaa. "Igas aias on kümme õunapuud ning isegi siis, kui ehitatakse uus maja, pannakse esimese puuna õue just õunapuu."

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo