Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

pence kaljulaidKohtumine Ameerika Ühendriikide asepresidendi Mike Pence'iga.  Foto: Toms Kalniņš / Läti Presidendi Kantselei.

 

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus 18. veebruaril Münchenis koos Läti ja Leedu riigipeadega USA asepresident Mike Pence'iga. Kohtumisel keskenduti julgeolekuküsimustele ning kinnitati üle tihe vastastikune koostöö USA ja Euroopa, eriti USA ja Balti riikide vahel.


„Juba see, kui tugevalt USA uus administratsioon on Müncheni julgeolekukonverentsil esindatud, näitab, et head atlandiülesed suhted, koostöö ja panustamine NATO-sse on Washingtonis jätkuvalt kõrges hinnas. Sama sõnumi kinnitas USA asepresident ka isiklikult üle kõigile kolmele Balti riigile. Talle teeb rõõmu, et Eesti kuulub nende riikide hulka, kelle kaitsekulutused küünivad kahe protsendini ning et Läti ja Leedu jõuavad selle tasemeni järgmisel aastal. NATO rolli osas on meil asepresident Pence'iga väga sarnane seisukoht – Allians tähendab heidutust ja garantiisid, aga ka kohustusi. Võetud kohustusi peavad liikmesriigid täitma, sest ainult nii on NATO tugev. Aga rahu saavad luua vaid tugevad," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist.


Riigipea tänas omalt poolt asepresident Pence'i tugeva sõnumiga kõne eest, mille ta pidas Müncheni konverentsil sama päeva hommikul, kus asepresident rõhutas, et Ameerika Ühendriikide jaoks on Euroopa asendamatu liitlane eriti julgeolekuvallas; et nad peavad kinni oma lubadustest ning jagavad Euroopaga ühiseid väärtusi nagu vabadus, demokraatia ja õigusriigi põhimõtted.


Kohtumisel arutati ka olukorda Ukrainas ning Minski lepete täitmist. „Rõhutasin, et Ukrainat rünnates on Venemaa rikkunud rahvusvahelist õiguse põhimõtteid. Venemaal ei ole Ukrainas mingit „eriõigust" ega ka mingeid erihuve. Seepärast on oluline, et riigid, kes mõtlevad nii nagu meie, seisaksid ühtselt praeguste sanktsioonide eest," sõnas president Kaljulaid.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo