Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Vabariik tähistab oma 99. aastapäeva sel kuul. Neid, kes vabariigi loomise ajal elus olid, on üpris vähe järele jäänud, kuid selle päeva tähtsus on nende järeltulijatele selge ja südame asi, olenemata nende elukoha riigist.


Nii siis meie, eestlased Ameerikas, tähistame seda päeva – kas aktusega, kiriku jumalateenistusega, piduliku koosviibimisega, eesti kooli laste esinemistega, kuid ka lihtsalt oma südames.  Meie palve ja lootus on, et Eestil läheks hästi, et meie ja meie järeltulijad saaksid vabalt ja rõõmsalt tulevikus samuti Eesti sünnipäevi tähistada.


Ettevalmistused Eesti suurjuubeliks – 100 – on käinud juba tükk aega.  Juba aprillis algavad juubeli pidustused ja tähistamised.  Need kestavad kuni 2. veebruarini 2020, mil möödub sada aastat Tartu rahu sõlmimisest. Selle kolme aasta ajaraami langevad mitmete tähtsate sündmuste 100-aastased sünnipäevad, kaasaarvatud Vabadussõja algus 28. novembril 1918; Riigikogu asutamine 23. aprillil 1919; 100 aastat Võnnu lahingust 23. juunil, 1919 ja Eesti Vabariigi eestikeelse Tartu ülikooli avamine 1. detsembil 1919. Nii palju juhtus selle suhteliselt lühikese aja jooksul, et kindlustada Eesti Vabariigi asutamist ja püsimist.  Mõtleme nendele kangelastele ja rahvale, kes selle läbi viisid, tänuga.


Juulis 2019 toimub ka Laulu- ja tantsupidude 150 aasta juubel. Paljud meist lähevad sel puhul Eestisse, ka sel suvel toimuvale noorte laulu- ja tantsupeole ''Mina jään.'' Rõõmustav on nii Ida- kui Läänekaldalt eesti koolide noorte osavõtt noorte laulupeost. See on suur ettevõtmine lastevanematele ja noortele, kuid ei ole midagi paremat kui “Eesti süst” eestluse säilitamiseks välismaal. Kiitust ja jõudu nendele!


Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides nimel tervitan kõiki Ameerika eestlasi, sõpru ja kogukondi Eesti Vabariigi aastapäeva puhul.  Olgu teil kõigil sel puhul väike “Eesti süst”, mis tuleb ühisest koosviibimisest ja sidemetest Eestiga. ERKÜ omalt poolt teeb kõik, mis võimalik Eesti heaks siin Ameerikas.


Palju õnne, Eesti!

 

Tervitusega,


Marju Rink-Abel


ERKÜ esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo