Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rodale Instituudi aruanne 30 aastat kestnud uuringu kohta näitab, et mahepõllumajandus on vastupidavam, suurema saagikusega, energiasäästlikum ja tasuvam.


Rodale Instituudi Põllumajandustootmise Süsteemide Eksperimendikeskus (FST) on Ameerika kõige kauemini töötav keskus, kus kõrvutatakse mahe- ja keemiapõllumajandust.


1981. aastal asuti uurima, mis võib juhtuda üleminekul keemiliselt põllumajanduselt mahepõllumajandusele. FST tulemus üllatas neid, kes pilkasid mahetootmist.

 

Pärast esialgset saagikuse vähenemist esimestel üleminekuaastatel, näitas mahepõllumajandus kasvutrendi ja ületas isegi tavapärase süsteemi tulemusi. Selle aja jooksul sai FST võrrelda kahe süsteemi pikaajalist potentsiaali.


Mida Rodale uuringu aruanne näitab:


Mahepõllumajanduse saagikus on võrdne tavapõllumajanduse saagikusega.


Mahepõllumajandus ületab tavalist põllumajandust põua-aastatel.


Mahepõllumajandus pigem suurendab, kui kahandab mulla orgaaniliste ainete koostist, muutes süsteemi jätkusuutlikumaks.


Mahepõllumajandus kasutab 45% võrra vähem energiat ja on efektiivsem.


Tavapärane põllumajandus toodab 40% võrra rohkem kasvuhoonegaase.


Mahepõllumajandus on tulusam kui tavaline.


Rodale Instituudi uuring on Ameerika kõige kauem kestev mahe- ja tavapõllumajanduse võrdlus, kuid viimastel aastatel on mitmed ülikoolid alustanud sarnaseid pikaajalisi uuringuid. Nad juba teavad, et mahepõllumajandus on tulusam, ajapikku suurendab mullaviljakust ja võib anda sama palju saaki kui tavapõllumajandussüsteem.


Kuna me puutume kokku muutlike ja ekstreemsete ilmastikuoludega, õli kasvava tarbimise ja hinnaga, veepuuduse ja elanikkonna suurenemisega, siis meil on vaja põllumajandussüsteemi, mis kohaneks oludega, peaks vastu või isegi leevendaks neid probleeme ja samas annaks tervislikke ja toitvaid toiduaineid.

 

Üle 30 aasta kestev uurimistöö Põllumajandustootmise Süsteemide Eksperimendikeskuses (FST) on näidanud, et mahepõllumajandus on paremini kohandatud selleks, et toita meid praegu ning sama hästi ka pidevalt muutuvas tulevikus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo