Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

presidendidPresident Toomas Hendrik Ilvese ja president Kersti Kaljulaidi vastuvõtt Kadrioru lossis põhiseaduslike institutsioonide esindajatele, valitsuse liikmetele, kõrgematele riigiametnikele ja diplomaatilisele korpusele. Presidendipaaride ühisfoto.  Foto: Andres Putting / Facebook

 

“Meie asi on hoida laste usku Eestisse, iseendasse ja tulevikku,“ sõnas Vabariigi President Kersti Kaljulaid 10. oktoobril riigikogus riigipea ametivandele järgnenud kõnes, keskendudes sõnavõtus lastele ja Eesti tulevikule.


“Usun ja loodan, et viie aasta pärast on Eestis tänasest rohkem mõistmist ja vähem hukkamõistu. Rohkem abistamist ja vähem häbistamist. Rohkem julgust ja vähem hirme,” sõnas president Kaljulaid.


Ta rõhutas, et 25 aastat tagasi taastatud Eesti Vabariik on nüüdseks 21. sajandi demokraatlik riik ning tõdes: “Selles on kõigi Eesti inimeste panust hoolimata sellest, milline on nende elukoht, eluala või elujärg.”


“Täna sünnivad juba lapsed, kelle jaoks okupatsioon on vanavanemate mälestustes. Vaba Eesti lapselapsed. Ma mõtlen täna neile lastele – ja omakorda nende laste lastele.


Kui vähe on tegelikult neid lapsi. Vähem kui viieteistkümnes tuhandes Eesti kodus nohiseb võrevoodis imik. Ümmarguselt sada tuhat on koolieelikuid, kes hommikuti vanematele kaissu poevad. Maailmas on sadu miljoneid.


Meie vastutus on need sada tuhat ja nende vanemad õed-vennad. Lapse siiras usk kogu maailma headusse kaob kasvades paratamatult. Meie asi on hoida laste usku Eestisse, iseendasse ja tulevikku”, ütles president.


Riigipea tähtsustas ametisse astumise kõnes haridust ja ettevõtlusjulgust, mis tagavad jõukuse ja heaolu. “Enesekindlusele lisaks peame oma lastele andma hariduse. See on nende kõige tähtsam tööriist, millega nemad saavad ehitada oma lastele tuleviku,” ütles president Kaljulaid.

 

kaljulaid

Esimesed sammud presidendina: Kersti Kaljulaid astus tuulisel esmaspäeval pärast ametivande andmist Riigikogu hoonest Toompeal välja ning sammus tarmukalt rahva ette, kes oli tulnud pidulikku sündmust oma silmaga tunnistama.

 

PRESIDENDIST:

 

President Kersti Kaljulaid on otsustanud, et ta  Kadrioru lossis resideerima ei hakka ning elab edasi oma kodus Nõmmel.


Kaljulaid on ajakirjanikele märkinud, et tema esimesed välisvisiidid viivad Soome ja Lätti.


President Kersti Kaljulaid on hetkel ametis olevatest naispresidentidest maailma noorim.


Samuti on Kersti Kaljulaid üks noorimaid ametis olevaid presidente maailmas.


3 aastat tagasi kirjutas toonane Iru elektrijaama direktor Kersti Kaljulaid Eesti Ekspressis essee Eesti elust aastal 2020. Seal tegi tänane president mitmeid julgeid ennustusi, millest paljud on tänaseks täide läinud.


 Presidendi ametisseastumise kõne nii eesti kui inglise keeles on üleval veebilehel president.ee

 

ilvesIlvesed lahkusid Kadriorust helesinise Cadillac’iga.   Foto: PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo