Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kaljulaidPresident Kersti Kaljulaid

 

3. oktoobril hääletas riigikogu Kersti Kaljulaidi 81 häälega Eesti uueks presidendiks. 46-aastane Kaljulaid on esimene Eesti naispresident.


Tühje sedeleid oli 17. Valimistest võttis osa 98 riigikogu liiget. Kersti Kaljulaid oli ainuke kandidaat.


Oma esimesel pressikonverentsil valitud presidendina ütles Kaljulaid, et tänab riigikogu veelkord usalduse eest. "Meil tuleb üksteisega rohkem rääkida. Ma asun tööle, et luua oma suhtlusvõrgustik, mis aitab mul alati olla seal, kus on raske," lisas ta.


Kaljulaid ütles, et kavatseb olla erakordselt nõudlik Eesti probleemide tõstatamisel, samas delikaatne nende käsitlemisel.


"Ma tahan rääkida Eesti rahvaga. See on minu jaoks kõige tähtsam," ütles Kaljulaid presidendi esimeste ülesannete kohta.


Uue presidendi ametisse astumine 10. oktoobril tuleb seekord pidulikum, kui seni Eestis on toimunud. Toompeale rivistatakse ametivande andmise ajaks auvahtkond ja õhtul toimub Kersti Kaljulaidi ja Toomas Hendrik Ilvese ühine vastuvõtt.


"Annan 10. oktoobril rahuliku südamega ja kindlal meelel vabariigi presidendi ameti üle Kersti Kaljulaiule," ütles alates 2006. aasta sügisest riigipea ametit pidanud Ilves esmaspäeval, 3. oktoobril tehtud avalikus õnnitluses.

 

"Kersti Kaljulaiul on tundlik ja tark pilk nii Eesti sisse kui ka Euroopasse ja julgeoleku teemadesse.

 

Kutsun kõiki kaasmaalasi teda toetama uue riigipeana."

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo