Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ametiühingute Keskliidu juht Harri Taliga ütles Kuku raadio hommikuprogrammile "Ärataja" antud intervjuus, et Eestis on tööpuudus jätkuvalt kõrge ning tööga hõivatuid on vähem kui eelmise kriisi ajal.

Taliga märkis, et see, mida poliitikud viimasel ajal on raporteerinud, et igal nädalal registreeritud töötute arv väheneb, ei ole päris tõene, kuna registreeritud töötud on suhteliselt piiratud näitaja ja sellest ei saa teha kaugeleulatuvaid järeldusi, vahendab Kuku raadio.

"Mis puudutab tegelikku töötust, siis need statistikaameti numbrid, mis tulevad kvartaalselt, on tunduvalt olulisemad ja esimeses kvartalis oli Eesti tööpuudus statistikaameti andmetel 19,8 protsenti," ütles Taliga. Ta lisas, et reede, 13. augusti hommikul avaldab statistikaamet ka teise kvartali töötuse andmed.

Taliga rõhutas, et töötuse kõrval on olukord hullem selles osas, et esmakordselt on Eestis hõivatute arv langenud alla 570 000. Esimeses kvartalis käis tööl 554 000 inimest ning see on väiksem number kui aastal 2000, mil meil oli eelmise kriisi aeg. Siis oli Taliga sõnul aasta keskmine hõivatute arv 572 500.

Taliga ütles Kuku raadiole, et nii vähe hõivatuid ja nii palju töötuid kui Eestis praegu on, ei ole meil kunagi olnud.

Eurostat tõi 29. juulil välja, et Eesti tegelik tööpuudus ulatub 19 protsendini ning Eesti on tööpuuduse näitajatelt ikka Euroopas esikolmikus.

Samuti on Eurostat juhtinud tähelepanu, et töö-puuduse kasv perioodil 2009 esimene kvartal kuni 2010 esimene kvartal on olnud Euroopa üks kiiremaid.

Õhtuleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo