Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisministeerium on otsustanud abistada Venemaal tulekahjude tagajärjel kodu ja muu vara kaotanud inimesi 1,56 miljoni krooniga.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Venemaal ulatuslike maastikupõlengute tõttu jäänud koduta üle 3500 inimese ning 53 inimest on hukkunud. „Paljudel juhtudel on põlenud terved külad. Soovime anda panuse rängalt kannatanud inimeste olukorra leevendamiseks, et aidata neil eluga edasi minna,“ lisas välisminister Paet.

11. augustil saatis Eesti Venemaale metsapõlengute kustutamiseks kustutustehnikat. Neli pumpa ja 10 kilomeetrit voolikuid ning kõik sinna juurde kuuluva toimetavad kohale kaks Päästeameti instruktorit, kes ka jagavad juhtnööre varustuse kasutamiseks ning annavad selle üle Venemaa eriolukordade ministeeriumile.

Venemaa metsapõlengute tagajärjel kodudest ilma jäänud perede abistamist ning päästetöödele appi saadetud kustutustehnika soetamist finantseeritakse välisministeeriumi eelarvest kokku ligi kolme miljoni krooniga.

Venemaa mitmes regioonis on välja kuulutatud eriolukord. 12. augusti seisuga on Venemaal viimastel nädalatel olnud 26 739 metsapõlengut, mis on hõlmanud 816 515 hektarit. Hetkel on 562 maastikutulekahju 81 015 hektaril. Nädalaid kestnud tule-kahjudes on hukkunud 53 ja arstiabi on vajanud 741 inimest.

VM

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo