Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

2013. a. alguses hakkavad Eesti elektriraudteel  sõitma õhujahutuse, wifi ja muude mugavustega kiired rongid.

Stadler Bussnang AG-lt ostetakse Eestisse 18 elektri- ja 20 diiselrongi. Esimene Stadler FLIRT reisirong jõuab Eestisse 2012. lõpus ja esimesed testsõidud kolme uue rongiga algavad Tallinn-Keila liinil ja ka mujal 2013. aasta alguses. Nii elektri- kui diiselrongide katsetused kestavad kokku 6 kuud ja kõik rongid on kohal ja töös 2014. aasta suveks.

 

Uutes rongides on olemas õhujahutid, liikumispuudega inimestele sobiv sissepääs, kogu rongi kattev Wi-Fi ühendus ning koht piletimüügiaparaatidele. „Praegu sõitvad rongid konkureerivad oma kvaliteedilt ja kiiruselt bussidega, kuid meie eesmärgiks on tulevikus pakkuda isegi autodest mugavamat ning kiiremat transpordivõimalust,“ ütles majandusministeeriumi ase-kantsler Eero Pärgmäe.

Rongide maksumus on 79,5 miljonit eurot, millest 85% finantseerib EL Ühtekuuluvusfond. Hanke tulemusel soetab Elektri-raudtee kuus neljavagunilist ja kaksteist kolmevagunilist elektrirongi.

Uued diiselrongid võtab Elektriraudtee kapitalirendile, makstes 20 aasta jooksul Stadler Bussnang AG-le suurusjärgus 850 tuhat eurot kuus. Selle summa eest saab Elektriraudtee kuus kahevagunilist, kuus neljavagunilist ning kaheksa kolmevagunilist diiselrongi. Hanke raames soetatakse ka kõik vajalikud depooseadmed ning 5-aasta varuosad kogu rongipargile.

Elektriraudtee AS juhatuse esimehe Kaida Kauleri sõnul võimaldab uus rongipark luua ka uusi liine. „Olgu selleks siis püsirong Tapa-Narva vahel või kauaräägitud Tallinn-Riia kiirrong,“ teoretiseeris Kauler võimalike uute rongiliinide üle.

Eesti ajaloo üks suurimaid rongiparke, mis koosneb kokku 38-st reisirongist, võimaldab tulevikus sõita suurema liiklustihedusega ning rohkematel liinidel kui täna. Enamus praeguseid Eesti reisironge on ehitatud 70-ndatel ning nende kasutusiga on lõppemas.

VES/EPL

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo