Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kultuuriminister Indrek Saar tõstis 15. juunil Soomes, Lahtis alanud soome-ugri rahvaste VII maailmakongressil peetud sõnavõtus esile, et soome-ugri rahvad on vanemad tänasest suurrahvastest ning oma unikaalsuse säilitamiseks peame tugevdama ühisosa. Käesoleva maailmakongressi teema on "Soome-ugri rahvad: kestliku arengu poole".


Soome-ugri rahvaste maailmakongressi avapäeval pidas kõne nii Soome Vabariigi president ja kongressi patroon Sauli Niinistö kui ka president Toomas Hendrik Ilves ning Ungari riigipea János Áder. Esimesel päeval toimus ka esimene plenaaristung, kus anti ülevaade kongresside vahelisel perioodil soome-ugri maailmas toimunud arengutest.


Maailmakongress jätkus viies erinevas teemarühmas, kus arutati, keelte ja kultuuride, inforuumi, kodanikuühiskonna, majanduse ja keskkonna ning demograafiliste ja migratsiooniprotsesside üle. Kongress lõpuks võetakse vastu maailmakongressi lõppdokument.


Kongressile oodati 174 delegaati ja 269 vaatlejat 22 soome-ugri ja samojeedi rahva hulgast.


Eestist siirdus kongressile 20-liikmeline delegatsioon, mida juhib Tõnu Seilenthal. Lisaks sõitsid Eestist kongressile ka vaatlejad kultuuriministeeriumist, Eesti Helsingi saatkonnast, Inimõiguste Instituudist, Eestis elavate soome-ugri kogukondade esindajad.


Kongressi lõpetab Eesti kultuuriprogramm, sest järgmine soome-ugri rahvaste maailmakongress toimub 2020. aastal just Tartus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo