Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

joksEsmaspäeval, 23. mail teatas endine õiguskantsler ja praegune vandeadvokaat Allar Jõks, et ta on valmis presidendiks kandideerima.

 

Sellele eelnes 14 ühiskonnategelase pöördumine, kus pakuti välja Jõksi kandidatuur ja leiti, et riigipea ei saa olla pelgalt ühe erakonna lemmik.


«Riigipea ei saa olla tagatubade projekt.

 

Ta peab olema suveräänse ja vaba Eesti liider, kel on ühiskonnas laiapõhjaline toetus ning soov ja võime inimesi ühendada.

 

Ta peab olema seda võimet ka tõestanud. Sildistamine ja oponentide alandamine peab jääma minevikku. Kõigil on ja peab olema võimalus ühiskonnas osaleda ja kaasa rääkida.

 

Oleme väike riik ja iga inimene on tähtis,» märkisid Andrei Sõritsa, Annika Uudelepp, Jaan Pillesaar, Joel Volkov, Jüri Käo, Jüri Saar, Mall Hellam, Mihhail Lotman, Peeter Volkonski, Raivo Vare, Rein Einasto, Teet Reedi, Terje Kross ja Tiit Ojasoo, kes avalikule pöördumisele alla kirjutasid.


Isamaa ja Res Publica Liidu auesimehe Mart Laari hinnangul ei saaks Jõksist mugavuspresidenti, Eestile ja selle põhiseadusele ustava riigipea aga küll.


«Ei hakkagi praegu rääkima sellest, et president peaks olema mitte ühiskonna lõhestaja vaid ühendaja, mida Jõks on, vaid lähtun isiklikest kogemustest,» ütles Laar, kes oma sõnul on Jõksiga mitmes ametis koos töötanud ja ka korralikult piike murdnud.


Rääkides Jõksile ette heidetavast nõrgast välispoliitilisest kogemusest, ütles Laar, et «seda võivad rääkida tühikargajad, kelle välispoliitiline kogemus piirdub peamiselt Brüsseli õllesaalidega».


«Olen Jõksiga mitmel pool maailmas töötanud ning näinud, et ta suudab ka tugeva pinge all rahulikuks ja efektiivseks jääda,» märkis Laar.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo