Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

President Ilves tervitas Euroopa Liidu rahandusministrite lõplikku kinnitust Eesti liitumisele euroalaga.
“Euroopa Liidu rahandusministrite tänane lõplik kinnitus Eesti liitumisele euroalaga 1. jaanuarist 2011 annab ühe kindlustuspoliisi Eesti inimestele ja Eesti majandusele,” ütles president Toomas Hendrik Ilves.
“See koos krooni üleminekukursi fikseerimisega praeguse vahetuskursi tasemel on viimane otsus Eesti liitumisel euroalaga ning niiviisi tunnustus kõigile, kes keeruliste aegade kiuste mõistsid paljude raskete rahandus- ja majanduspoliitiliste otsuste hädavajalikkust.”
Eesti riigipea, kes viibib Kreekas Euroopa Liidu majanduslikku ja poliitilist tulevikku arutaval esinduslikul Symi sümpoosionil, ütles ühenduse rahandusministrite otsust kommenteerides:
“Euroalaga ühinemine tähendab Eestile ühinemist maailma ühe suurima valuutaga. Kordan, et see ei ole võluvits, mis lahendab hoobilt kõik meie probleemid ja päästab meid lõplikult majandussurutisest. Euro lisab aga Eesti majandusele stabiilsust, lihtsustab meie kaubandussuhteid ning mis väga tähtis – Eesti näitab, et ta on usaldusväärne partner, osa väga mõjukast majanduspiirkonnast.”
President Ilvese sõnul tuleb euroala praeguste probleemidega kindlasti toime, leiab vastutustundlikult vajalikud lahendused ja astub tulevikku varasemast tugevamana.
Rääkides euro kasutuselevõtu mõjust hindadele, kiitis president Ilves Kaubandus-Tööstuskoja juhitud Ausa Hinnastamise Lepet, mille ettevõtlusliidud sõlmivad augusti lõpus ning millega liitujad kinnitavad, et eurole üleminekut ei kasutata hindade kunstlikuks moonutamiseks.
EPL

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo