Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

moon roivasPeaminister Taavi Rõivas kohtus 3. mail ÜRO peasekretäri Ban Ki-moon’iga.  Foto: Eleri Ever

 

New York, 3. mai 2016 - Peaminister Taavi Rõivas ja ÜRO peasekretär Ban Ki-moon rääkisid muutunud julgeolekuolukorrast ja ÜRO rollist konfliktide lahendamisel. Eesti peaminister rõhutas, et Eesti on valmis rohkem kaasa rääkima maailma julgeolekut puudutavatel teemadel ning panustama oma kogemustega Julgeolekunõukogu töösse.


Rõivas ja Ban Ki-Moon rääkisid kohtumisel ka Venemaa tegevusest Ukrainas ja Süürias. Rõivase sõnul on ÜROl mõlema konflikti lahendamisel oluline roll.


“On väga oluline, et rahvusvaheline üldsus ei laseks end uinutada Venemaa katsetest näiliselt osaleda Süüria konflikti lahendamises olukorras, kus nad ei ole Ukrainast väljumiseks astunud ühtegi tõsiseltvõetavat sammu,” rääkis Rõivas. “Seni kuni Minski rahuleping ei ole täidetud, ei saa me rääkida normaalsetest suhetest Venemaaga ning peame jätkama sanktsioonipoliitikaga,” ütles Rõivas.


2. mail kohtus peaminister Rõivas New Yorgis Eesti aukonsulitega Ameerika Ühendriikides.


Pärast kohtumist ÜRO peasekretäriga pidas peaminister kõne Rahvusvahelises Rahuinstituudis (IPI), kus ta rääkis, kuidas innovatsioon ning e-teenused aitavad kaasa riikide demokraatia arengule ja majanduskasvule.


Rõivas külastas ka Transferwise'i peagi avatavat kontorit New York City Flatiron hoones.

 

roivas transferwisePeaminister Taavi Rõivas külastas Transferwise'i uut kontorit NYC Flatironi hoones.   Foto: Eleri Ever

 

Transferwise alustas USAs tegevust 2015. a. algul ja sügiseks olid nad vahendanud miljardi dollari väärtuses TransferWise'i klientide tehinguid.

 

Transferwise'l on USAs 70 töötajat.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo