Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

10. juuli keskpäeval anti Tallinnast Vabaduse väljakul start reisile, mille käigus teevad kaks juristist Eesti noormeest  jalgratastega maailmale ringi peale.
Eeldatavalt kahe kuni kolme aasta jooksul läbivad Martin Simmerman (25) ja Martin Öövel (26) jalgratastel 70 000 kilomeetrit ja kuus kliimavöödet ning külastavad u 45 riiki.
Reis viib noormehed Eestist-Mount Blanci tippu ja sealt Portugalini, Ladina-Ameerikast Alaskasse, veel läbi selliste riikide nagu Venemaa, Hiina, Vietnam, India, Iraan ja lõpuks jõutakse koju tagasi. Reisi jooksul läbitakse Alaska tundra ning ületatakse ka Atlandi ookean ja Beringi väin, kuid seekord siiski jalgratastele alternatiivsete vahenditega. Ümbermaailma reisi täpsemalt trajektoori on võimalik jälgida poiste blogist, http://sites.google.com/site/ inspiratsiooniring /kavand/marsruut
«Reisi eesmärgiks on eelkõige panna proovile iseenese võimed ja tõestada, et tänapäeva kiire elutempo juures on võimalik nn stepsel välja tõmmata ning ka noortel millegi suurega hakkama saada,» rääkis Martin Simmerman. Mõlemad noormehed on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja töötavad juristidena.
«Reisi idee hakkas idanema eelnevate jalgrattareiside ajal aastatel 2004-2009, mille käigus sõideti jalgratastel läbi peaaegu terve Euroopa. Selge oli, et füüsilised võimed ja seiklusjanu on valmis millegi suurema jaoks. Miks piirduda aga sellise keskpärase saavutuse ja elamusega milleks iga kolmas jalgrattahuviline võimeline on? Võiks ju teha midagi uut - vähemalt Eesti mõistes. Rattasport on Eestis au sees, kuid minu teada pole eestlased varem jalgratastega maailmale tiiru peale teinud. Täpselt seda trajektoori, mida meie läbime, pole minu teada keegi maailmas ette võtnud. Igatahes saab olema huvitav,» rääkis Martin Öövel.
Reisi rahastavad noormehed oma vahenditest, kuid kõik toetajad on alati teretulnud. Hawaii Express andis maailmareisi jaoks väga tasemel Scott Sportster P3 jalgrattad ja varustuse.
VES/tarbija24.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo