Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kaljurand1Välisminister Marina Kaljurand Lennart Meri skulptuuriga

 

28. märtsil avati välisministeeriumi fuajees Lennart Meri büst. Skulptuur on kingitus välisministeeriumile Jaak ja Mikk Lippmaa erakogust. Skulptuuri autor on Tauno Kangro.


Välisminister Marina Kaljurand tänas Jaak ja Mikk Lippmaad välisministeeriumile tehtud kingituse eest. „Palju sellest, mida Lennart Meri omal ajal välisministeeriumisse tõi, saab ka tänapäeval siin majas näha,“ ütles skulptuuri avamisel välisminister Kaljurand, kelle jaoks oli Lennart Meri esimene ülemus välisministeeriumis. Kaljuranna sõnul on Lennart Meri puhul tegemist erilise inimesega ja seda eriti nende jaoks, kellel õnnestus temaga 1990. aastast koos töötada.


„Ta elab siiani meie majas, ta elab siiani meie esindustes, ta elab siiani meie diplomaatias,“ ütles välisminister. Kaljuranna sõnul ei olnud Lennart Meri välisministriks olemise periood kerge ja samamoodi töötavad keerulisel ajal ka praegused diplomaadid. Välisminister kasutas võimalust tunnustada tänaseid Eesti diplomaate, kes panustasid Euroopa Liidu Krimmi mittetunnustamise poliitika väljatöötamisse.


„Lennart Meri oli välisminister kaks aastat ning need olid täis dramaatilisust, pettumisi, otsinguid, kuid samal ajal ka kirge, usku ja loomingulisust,“ ütles oma sõnavõtus Lennart Meri poeg Mart Meri.

 

Mart Meri nimetab seda perioodi ühe ajastu lõpuks ja teise ajastu alguseks. „Just siis sündis Lennart Meris veendumus, et Eesti idee kannab ja on väärt teostamist“, ütles Meri.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo