Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eensaarEhtedisainer Karin Eensaar

 

International New York Times’i 19. märtsi numbris pöörati tähelepanu Eesti ehtedisainer Karin Eensaarele ja tema ekstravagantsetele, loodusest inspireeritud ehetele.


Ajalehes mainitakse, et sõltumatu ehteäri on nõudnud Eensaarelt valitsevate trendide eiramist ning ennekõike oma disainerivaistu usaldamist.

 

Muuhulgas räägib disainer New York Timesile, et 70 protsenti tema tööst teeb ära loodus ise – kalliskivid või teemandid, tema ülesandeks on luua vorm.


«Ma ei ole seda tüüpi kunstnik, kes saab loominguks ideid vanadest raamatutest või moeajakirjadest. Minu peamine inspiratsioon on loodus ise.

 

Kui näen mägesid või lehti, mõtlen kohe – mida saaksin teha?», räägib Eensaar ajalehes. «Kui vaadata maailma suurlinnade butiikides müüdavat, on kõikjal samad lõhnad ja tooted.

 

eheEhtedisainer Karin Eensaare disaininäide

 

Meie peamine turg on seega inimesed, kes soovivad midagi teistsugust, erilist, ainulaadset».

 

Disainerit intervjueerinud ajakirjanik toob artiklis esile ka selle, et Eensaare enda sõrme ehib pärlite ja safiiridega sõrmus, mille alghind on 9500 eurot.


Kuna disainer reisib palju, valmivad uute ehete kavandid peamiselt lennukis, maa ja taeva vahel, kus võib segamatult luua.


Ajalehes märgitakse, et informatsioon Eensaare loodud ainulaadsetest luksuslikest ehetest, mis ei jää peene seltskonna õhtusöökidel märkamatuks, levib suures osas suusõnaliselt ning on toonud edu näiteks Venemaa turul.


Spetsialistide hinnangul kuulub Karin Eensaar tänu kalliskivide kvaliteedile, materjalide valikule ja käsitööoskusele kindlasti ehtemaailma tippude hulka.


Rahvusvaheliselt tunnustatud gemmoloog ja juveelidisainer Karin Eensaar on lõpetanud Londoni Gemmoloogide Assotsiatsioonis kalliskivide asjatundja õppeprogrammi. Ta lõi 2001. aastal luksusliku ehtebrändi by kariné.

 

Tal on stuudiod Tallinnas, Šveitsis ja Venemaal.

 

VES / Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo