Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ühendkuningriigi, Soome ja Ameerika Ühendriikide suursaadikud esitasid 8. veebruaril riigikogu põhiseaduskomisjonile pöördumise, kus kutsusid Eestit üles viimaks ometi HIV epideemia ulatust tunnistama ja looma probleemi lahendamisele pühendunud erikomisjoni.


Pöördumises kirjutatakse muuhulgas:


“Eesti iseseisvuse taastamisest alates on toimunud imeline ja imetlusväärne areng paljudes valdkondades alates valitsemisest ja majandusest teaduse ja hariduseni. Hoolimata aga aastatepikkusest visast tööst ja pingutusest HIV ennetuse alal püsib olukord Eestis sügavalt murettekitavana.

 

WHO standardite kohaselt kvalifitseerub Eesti oluokord epideemiaks, mis ähvardab paljusid ühiskonnagruppe. Esialgu levis nakkus suuremas osas süstivate narkomaanide seas, ent 2014. aastal oli sellisel teel saanud HIV vaid 23 protsenti uutest nakatunutest, ligi pooled nakatumised leidsid aset heteroseksuaalse vahekorra tagajärjel.


Selline areng tähendab riske ja väljakutseid igale Eesti elanikule, nende partneritele ja sõpradele rahvusvahelises kogukonnas. Riskigrupiks on kindlasti ka turistid.”


Allakirjutanud riigid lubavad HIV vastases võitluses aktiivset tuge ja on valmis oma eksperte loodavasse erikomisjoni saatma.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo