Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Üleilmne auditi- ja nõustamisettevõte KPMS koostöös riskikapitalifondiga H2 Ventures avaldas nimekirja maailma sajast edukamast finantstehnoloogia (fintech) ettevõttest ning edetabelisse kuulub ka Eesti juurtega TransferWise.


Edetabelisse kuulub 50 end juba äriliselt tõestanud ning 50 uuemat finantstehnoloogia ettevõtet, kelle uuenduslikel ärimudelitel on potentsiaali muuta kogu sektorit. TransferWise paigutus üldtabelis 46. kohale.


KPMG Baltics OÜ nõustamisteenuste juhi Hanno Lindpere sõnul on finantstehnoloogia üks kiiremini kasvavaid ja arenevaid sektoreid maailmas, mida tõestab ka sinna tehtud investeeringute maht.


«Investeeringud finantstehnoloogiasse on kasvanud viimase kolme aastaga kuus korda. Sektori eelmise aasta investeeringute kogumaht võib ulatuda 20 miljardi USA dollarini, mis on 66 protsenti rohkem kui 2014. aastal. Ainuüksi 100 nimekirja jõudnud ettevõtet on kaasanud kapitali üle 10 miljardi USA dollari,» rääkis Lindpere.


Lindpere sõnul näitab uuring ilmekalt, et uued tehnoloogiad levivad erakordselt kiiresti ning mitmed siiani olulised finantskeskused nagu London, New York ja Sydney on nüüd tuntud kui innovatiivsete finantstehnoloogia ettevõtete kasvulavad.


Parimate ettevõtete rahvusvahelisse nimekirja kuulub 40 ettevõtet Põhja- või Lõuna-Ameerikast, 22 ettevõtet Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnast (sealhulgas 10 ettevõtet Austraaliast või Uus-Meremaalt), 20 ettevõtet Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnast ning 18 ettevõtet Suurbritanniast.


Eelmise aastaga võrreldes on mitmeid erinevusi: kui eelmise aasta nimekirjas ei olnud ühtegi kindlustusettevõtet, siis nüüd on nad hõivanud tabeli kaks kõrgeimat kohta ning 25 protsenti edetabelis esindatud ettevõtetest tegeleb nüüd maksete, valuuta ja tehingutega, mille populaarsus on eelmise aastaga võrreldes oluliselt kasvanud.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo