Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

savisaarSavisaare vastaskandidaat Kadri Simson Keskerakonna kongressil

 

29. novembril toimunud Keskerakonna esimehe valimistel edestas senine Keskerakonna juht Edgar Savisaar Kadri Simsonit vaid 55 häälega (Savisaart toetas esimehena 541, Simsonit 486 delegaati), mis tähendab Savisaarele kõigest 52,75% suurust toetust erakonnas.


Tallinna TVst vaatas Keskerakonna kongressi otseülekannet ligi 236 000 inimest, Postimehe veebis lisandus veel  üle 40 000.


Enne hääletust võis eeldada, et valimistulemus saab olema tasavägine, isegi veel tasavägisem kui Savisaare ja Jüri Ratase vastasseis 2011. aastal, kui Savisaar sai Jüri Ratase ees 59% häältest.


Kadri Simson teatas enne kongressi avalikult, et osa teda pooldanud delegaate vahetati teiste vastu välja.


Mis Keskerakonnas edasi juhtub, see sõltub Savisaarest. Kaotajad on valmis erakonnas ühtsena jätkama, kuid kui vaadata Savisaare aseesimeeste valikut, siis on tema vastaste hea põli erakonnas läbi. Varem oli aseesimehi kaks, Enn Eesmaa ja Kadri Simson. Nüüd nimetas  Savisaar endale neli aseesimeest ja need on kõik tema tulihingelised toetajad: Siret Kotka, Jaanus Karilaid, Olga Ivanova ja Yana Toom.


Sellise juhtkonnaga on üpris selge, et enne järgmisi korralisi valimisi, mis on rohkem kui kolme aasta pärast, Keskerakonnal valitsusse asja ei ole.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo