Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jyrgensonEesti uus suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson ja ÜRO peasekretär Ban Ki-moon.  Foto: välisministeerium

 

Neljapäeval, 13. augustil andis suursaadik Sven Jürgenson ÜRO peasekretärile Ban Ki-moonile üle oma volikirja. Juuli lõpuni oli Jürgenson Eesti suursaadik Prantsusmaal.


Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid Jürgenson ja Ban algava ÜRO 70. juubeliaasta eesmärkidest ning Eesti tegevusest organisatsiooni liikmena alates 1991. aastast. Ban meenutas ka oma – ajaloolist ja ÜRO peasekretäridest esmakordset – visiiti Eestisse 2013. aasta lõpus.


Kohtumisel räägiti ka detsembris Pariisis toimuvast kliimamuutuste konverentsist ja 2015. aasta järgsetest universaalsetest kestliku arengu eesmärkidest. „Eesti jaoks on oluline, et kestliku arengu eesmärgid põhinevad inimõiguste edendamisel, soolisel võrdõiguslikkusel, keskkonnakaitsel, headel valitsemistavadel ja õigusriiklusel, samuti kõikide oluliste huvigruppide kaasatusel,“ tõi Jürgenson välja ja lisas: „Eesti astub juba samme, et kestliku arengu tegevuskava rakendada ning viia see vastavusse Eesti senise kestliku arengu seiresüsteemiga.


Suursaadik Jürgenson ja peasekretär Ban kõnelesid ka ÜRO julgeolekunõukogu reformist ning töömeetodite paremaks muutmisest. „Peame oluliseks jõuda ÜRO liikmeskonna paremale esindatusele julgeolekunõukogus nii väikeriikide kui arenguriikide ja erinevate regioonide parema kaasatuse kui ka nõukogu töömeetodite reformimisega, et see kajastaks paremini tänast maailmakorda,“ sõnas Jürgenson. „Eesti on ka aktiivne 27 riigist koosneva ÜRO julgeolekunõukogu töömeetodite survegrupi ACTi (Accountability, Coherence, Transparency) liige,“ lisas ta.


Suursaadik Sven Jürgenson on sündinud 1962. aastal Tartus. Ta on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi informatsioonitöötlemise eriala ning täiendas end 1992. aastal Avaliku Halduse Rahvusvahelises Instituudis Pariisis.

 

Diplomaatilisel tööl on ta alates 1991. aastast, mil ta asus tööle Eesti saatkonnas Helsingis. Aastatel 1993–1995 töötas Sven Jürgenson Eesti saatkonnas Viinis.

 

1995–1996 oli ta välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja julgeoleku büroo juhataja ning poliitikaosakonna juhataja asetäitja.

 

1996–1998 töötas Sven Jürgenson välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina, olles samal ajal Tallinnas resideeriv Eesti suursaadik Türgis.

 

Aastatel 1998–2000 oli ta Eesti suursaadik ÜRO juures ning 2000–2003 oli Jürgenson Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides.

 

2003–2006 oli Sven Jürgenson välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler ning 2006–2010 töötas Jürgenson Presidendi Kantseleis välisnõunikuna.

 

Alates 2010. aastast oli Sven Jürgenson Eesti suursaadik Prantsusmaal ning 2011. aastast ka suursaadik Monacos ja 2014. aastast Tuneesias.


Jürgenson räägib inglise, saksa, prantsuse, soome ja vene keelt. Ta on abielus ja kolme lapse isa.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo