Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

skaudid jaapan

Eesti esindusüksus enne Jaapani jamboreed. Taga vasakult: Kerli Unt, Kristina Keerdo, Svea Sumberg, Tanel Lambing ja Tarmo Randes. Ees: Eesti Jaapani saatkonna esimene sekretär Takashi Ato, Richard Erik Tõnisson ja esindusüksuse juht Liina Land. Fotolt puuduvad Mark Aleksander Fischer ja Siim Pruulmann. Enne laagrit jõuti näha ära Kyoto, Osaka, Universal Studio ja Hiroshima. Pärast loodetakse teha ka Fuji ots. Tarmo jaoks on see teine jamboree (osales Hollandis) ja Liinale kolmas (vabatahtlikuna Inglismaal ja esindusüksuse juhina Rootsis). Foto ja pressiteade: Eesti Skautide Ühing

 

28. juulil algas Jaapanis Kirarahamas 23. skautide maailmajamboree, kuhu tuleb kokku üle 30 000 skaudi üle kogu maailma. Enam kui 140 osalejamaa seas on skautide suurkogunemisest osa võtmas ka 9 skauti Eestist.


Eesti esindusüksuse juhi Liina Landi sõnul on jamboree igale skaudile üks-kord-elus-võimalus. Et jamboreele pääseda, on Eesti skaudid tegutsenud juba 23 aastat, kogudes aegsasti raha, otsides toetajaid ja korraldades rahakogumiseks väikestviisi ettevõtlust laagrikohvikute näol. Noortel paneb silmad särama võimalus osaleda nii suurel rahvusvahelisel üritusel ja põnevust lisab kindlasti ka eksootilise sihtkohana Jaapan. Eesti skautide reis Jaapanisse sai teoks tänu lapsevanemate, Toome Rotary klubi, Briti-Eesti Kaubanduskoja ja Briti suursaadiku Chris Holtby, kes on Eesti Skautide Ühingu peavanemaks, toetusele.


Eestist sõitis 21. juulil Jaapanisse Tartu Roheliste Rebaste vanemskaudisalk ehk Mark Aleksander Fischer, Richard Erik Tõnisson, Kristina Keerdo, Svea Sumberg ja Kerli Unt. Need 1417-aastased noored on koos skauditeed käinud ja kokku kasvanud juba täitsa pisikesest peale. See seiklus on nende suure töö tulemus ja suur unistus. Lisaks osalejatele sõidab Jaapani jamboreele ka 3 vabatahtlikku täiskasvanut.


Siim Pruulmann on professionaalne IT-spetsialist, kes saab jamboreel õla alla panna jamboree veebiteenuste ja meediasuhtluse toetamisele. Tartus juhib ta juba aastaid skaudisalka Sinised Lambad.


Tarmo Randes on professionaalne kokk ja töötab USA suursaatkonnas Tallinnas. Tema väljakutse jamboreel saab olema töötamine suurköögis, mis toitlustab 7700 vabatahtlikku, kes kõik jamboree kordaminekule omal moel kaasa aitavad. Keilas juhib ta hundusalka, kuhu kuuluvad ka tema enda lapsed.

 

Tanel Lambing on "päris elus" kinnisvara arendaja. Jamboreel läheb ta aga turvameeskonda, kus talle annab enesekindlust 8-aastane karate kogemus. Lisaks juhib ta koos Tarmoga Keila hundusalka. Ka tema lapsed on selles salgas.


Nii osalejad kui ka vabatahtlikud on Jaapanis ja jamboreel igas mõttes Eesti saadikud ja osalemine jamboreel on elamus, mis eelkõige tähendab uusi kogemusi, elamusi, sõpru ja seiklusi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo