Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jamboree 1

Baltimaade ühislaagri lõbus avalõke Tagametsas Järvamaal. Foto: Eesti Skautide Ühing

 

Eesti skaudilaagri keskuses Tagametsas Lõuna-Järvamaal toimus läinud nädalal 1419. juulil Balti riikide ühislaagri "Baltic Olympic Jamboree", mis kandis nime “Muistsed mängud ehk Ancient Games”. Laagri programmis oli ühendatud kaks teemat: traditsiooniline skautide olümpialaager ning vanade balti rahvaste traditsioonid ja kombed.


Laager algas oma all-laagri ehitamisega ja suure avalõkkega. Järgmisel kolmel päeval sai oma võimeid proovile panna spordi-, looduse- ning mõttemängude tegevusväljadel. Samuti oli igal tegevusvälja päeval ühe Balti riigi teemapäev, mis tähendas seda, et Eesti, Läti ja Leedu esindajad viisid hommikul, lõunal ja õhtul läbi pooletunniseid tegevusi, mis olid seotud nende pärimuskultuuri ning riigiga. Näiteks saime teada, kes on Uku, Usini ja Milda.


Laagri eelviimasel päeval unustati eelnevate päevade võidud ja kaotused ning kõik kohtusid sõprusmängudel, millele järgnes lõbus laat koos hiiglasliku grilliga. Päeva lõpetas ei miski muu kui disko. Viimasel päeval võeti laager ühiselt lõputseremooniaga kokku ning koristati laagriplats.


jamboree 2

Külalisskaudid ja -gaidid kannavad uhkusega oma erivärvi kaelarätte. See on nagu viisiitkaart näitamaks kust keegi pärit on. Foto: Monika Iskül

 

Eesti Skautide Ühingu juhatuse esimees Siim Maripuu: “Üle 630 Tagametsas käinud eestlase, lätlase, leeduka, soomlase, belglase, rootslase, sakslase ja ungarlase läbisid vahvaid tegevuspunkte ning õhtused laulmised lõkke ümber kestsid kaua.

 

Tore on näha, et 2006. aastal Lätis 123 osalejaga alanud traditsioon, mis 2010 Leedus üle 300 osalejaga jätkus, on nüüdseks Eestis jõudnud numbriteni üle 630. Paneme juba vaimu valmis ka järgmiseks, 2018 või 2019 Lätis toimuvaks (veel suuremaks) ühislaagriks!”


Laagri juht oli Kristjan Kruus, tema abiks Maria Bulak ja infojuhiks Mariliis Kolk. Nende ja kogu meeskonna aastapikkuse pingutuse tulemusena õnnestus laager hiilgavalt.


Riina Kindlam,

 

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo