Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Välisministeerium on nüüdseks kontakti saanud kõikide Nepalis viibivate Eesti kodanikega. 29 inimese kohta on saadud kinnitus, et nad on looduskatastroofist pääsenud, üks inimene on hukkunud.


Tegemist oli ettevõtte Sandberg Reisid turismigrupi liikmega. Grupp sõitis Nepali 21. aprillil ning matkas Langtangi orus. Hukkunud matkaja jäi õnnetul kombel kivivaringu alla.


Välisministeerium abistab lähedasi lahkunu põrmu kodumaale toimetamise küsimustes. Kohapeal tegutseb aktiivselt Eesti aukonsul Nepalis Nava Raj Dahal, kes on muuhulgas kohtunud osade päästetud Eesti kodanikega. Eesti aukonsul  ja kohapeal asuv välisministeeriumi diplomaat keskenduvad praegu sellele, et kõik Eesti kodanikud turvaliselt koju saaksid.


Soome siseministeeriumi otsusel ei lähe Soome päästemeeskond siiski Nepali ning sellega seoses jääb ära ka Eesti päästemissioon. Eestlaste lend oli planeeritud koos Soome päästjatega. Eesti päästemeeskonna juht Kristian Sirp märkis, et kohapealt tulnud teadete kohaselt pole seal enam nii palju otsingu- ja päästerühmi vaja.


Maavärina kese asus Nepali pealinnast Katmandust 80 kilomeetrit loodes.

 

Tihedalt asustatud Katmandu orus elab ligi 2,5 miljonit inimest.

 

Maavärinas hukkus praegustel andmetel 4300 ja vigastada sai 8000 inimest.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo