Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jeb bush

Jeb Bush

 

USA vabariiklaste võimalik presidendikandidaat Jeb Bush külastab juuni algul kolme USA liitlasriiki Euroopas – Saksamaad, Poolat ja Eestit, vahendas uudisteagentuur Reuters 20. aprillil Bushi abi sõnu.


Visiidi eesmärk on teha tutvust väljakutsetega Euroopa majandusele ja julgeolekule.


Bushi pressiesindaja Kristy Campbelli sõnul kohtub Florida osariigi ekskuberner Poolas ja Eestis valitsus- ja äriliidritega ning kodaniku- ja vabaühenduste esindajatega.


Campbelli sõnul arutab Bush kõigis kolmes riigis muutuva ülemaailmse majanduskeskkonnaga seoses majanduskasvu soodustavaid poliitikaid, innovatsiooni ning tehnoloogiaid. Samuti kavatseb ta rääkida majandusliku õitsengu edendamise viisidest mõlemal Atlandi ookeani kaldal.


«Ta kavatseb ära kuulata ka võõrustajate seisukohad regiooni suurenevatest julgeolekuväljakutsetest,» lausus Bushi abi.


Välispoliitika on Ühendriikide 2016. aasta presidendivalimistel tähtis võitlustanner, kus vabariiklased loodavad lõigata kasu kriitikast praeguse riigipea Barack Obama aadressil. Vabariiklased on kritiseerinud presidendi tegutsemist sunniidi äärmusrühmitusest Islamiriik lähtuva ohu ning Venemaa Ukraina-vastase agressiooni vastu.


Visiit annab Bushile võimaluse esitada Obama välispoliitikale alternatiivse visiooni.


Bush ütles 30. märtsil raadiousutluses, et Vene president Vladimir Putin on halastamatu pragmaatik ning Ühendriigid peaksid saatma Moskvale selge sõnumi otsustavusest kaitsta oma liitlasi.


Jeb Bush on aastatel 20012009 USA presidendina töötanud George W. Bushi noorem vend. Aastatel 19992007 töötas ta Florida osariigi kubernerina.


Üks Jeb Bushi abi ütles Reutersile, et Bush võib kandideerimisotsuse teatavaks teha juunikuise visiidi järel.


Vabariiklastest on 2016. a valimistel presidendiks kandideerimisest seni teatanud Ted Cruz, Rand Paul ja Marco Rubio ning demokraatidest eksvälisminister Hillary Clinton.


Jeb Bush on pärast Florida kuberneri ametist lahkumist teinud 89 välisreisi 29 riiki. Viimati külastas ta 2011. aastal Saksamaad.


Campbelli sõnul külastab Bush Poolat ja Eestit esmakordselt.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo