Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

valitsus

Täites põhiseaduse sätet ja mõtet, nimetas president Toomas Hendrik Ilves ametisse Vabariigi Valitsuse. Riigipea kohtus Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu koalitsioonileppe järel moodustatud uue valitsuse ministritega.


Ta meenutas, et uuel võimuliidul on Riigikogus 59 häält ja lisas: "Loodan, et sellest saab vastutustundlik ja riigimehelik enamus. Et kõik läheks hästi, on vajalik usalduslik ja laiapõhjaline koostöö nii valitsusliidu sees kui ka valitsusliidu ja opositsiooni vahel."


Nii nagu Riigikogu valimiste järgsetel kohtumistel parlamendierakondade juhtidega nimetas president Ilves ka uue valitsuse ametisse nimetamisel Eesti ja meie inimeste ees seisvate oluliste ülesannetena heaolutaseme tõstmist ja inimeste toimetulekut, julgeolekut ja riigikaitset, haridus- ja teaduspoliitikat, demograafiliste probleemide lahendamist ja majandusliku konkurentsivõime suurendamist, riigihalduse reformi.


"Nende valdkondade otsused peavad olema kaugelevaatavad, päevapoliitika ei tohi rikkuda suure pildi nägemist," rõhutas riigipea.


Euroopa Liidu eesistumise edukat korraldamist 2018. aastal peab president Ilves uue valitsuse suurimaks proovikiviks pärast meie 19972003 jõupingutusi, pääsemaks Euroopa Liidu ja NATO liikmeks.


Ta tõdes, et "igavust ja tööpuudust uuel valitsusel karta ei ole, aega pikaks hoovõtuks samuti mitte", ning soovis ministritele jõudu tööle.


Uue valitsuse peaminister on Taavi Rõivas, ettevõtlusminister Urve Palo, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, justiitsminister Urmas Reinsalu, kaitseminister Sven Mikser, keskkonnaminister Marko Pomerants, kultuuriminister Indrek Saar, maaeluminister Urmas Kruuse, majandus- ja taristuminister Kristen Michal, rahandusminister Sven Sester, riigihalduse minister Arto Aas, siseminister Hanno Pevkur, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev ning välisminister Keit Pentus-Rosimannus.


Uus valitsus andis Riigikogus ametivande 9. aprillil.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo