Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kapsta naitus

Priit Kapsta kauneid Ruhnu fotosid saab imetleda NY Eesti Maja restoranis.    Foto: Siiri Lind /VES

 

Fotonäituse autor Priit Kapsta kirjeldab ennast alljärgnevalt:

 

“Olen sündinud saarlane, hetkel olen aga juba 10 aastat elanud Ruhnus. Ametiks sadamavahi töö. Töö on tore, vabas õhus. Varasem töö hoidis mind nelja seina vahel kinni, selline see puusepatöö kord juba on.


Aastal 1982 lõpetasin Tartu Kunstikooli mööblidisaineri erialal. Kursusekaaslane sattus mul selline tore loominguline fotohull olema. Mitte, et ma juba varem poleks ilmutite ja kinnititega kokku puutunud, pimikus sündiv fototegemiseime oli mul  juba 8. klassis silmad särama löönud. Aivar lihtsalt näitas, kui lõbus ja sügavuti imeilus võib pildikaameraga jändamine olla.


Selleks ajaks, kui ma Ruhnu tööle tulin, oli digirevolutsioon juba ammu toimunud ja digikaameradki laiatarbekaubaks muutunud. Internetis levis kulutulena kõikvõimalikke fotonäitamise saite, minagi liitusin “Nagi”-nimelise keskkonnaga (www.nagi.lapriit), koos ruhnlastega aga tegime “Ruhnu päeviku” nimelise blogi, kus on võimalik kaasa elada Ruhnu saare igapäevaelule.


Kuna mu töö on selline mere jälgimine ja laevade-jahtide ootamine, siis on mul võimalik oodata huvitavaid hetki looduses või inimkeskonnas ning proovida neid siis võimalikult hästi kaameraga tabada. Ruhnu on üks kena saar, neid minu fotopäästikuklõpse võib vast paari-kolmekümne tuhandega arvestada ja pildimaterjali Ruhnu eluolust viimase kümnendi kohta on kogunenud palju, olen esinenud näitustel ja avaldanud fotosid ka pildiraamatutes “Ruhnu Ajaraamat”.


Tänane näitus siin on teine komplekt Ruhnu-teemalisi pilte vaatajatele näidata. Esimene näitus “Minu kodu on Ruhnu” liikus mööda Eestit ringi 2008. aastal ja oli eksponeeritud ka Toompeal. Teine näitus laiaformaadilistest piltidest oli välja pandud Ruhnu muuseumis, Kuressaares Ajamajas ja Kuressaare Kultuurikeskuses. Sama näitus, mida te näete siin Eesti Majas, avati aga paar päeva tagasi ka Riikogu hoones Toompea lossis.  


Soovin Eesti Maja külastajatele meeldivaid elamusi ja loodetavasti aitavad minu pildid ka vaatajatel jõuda äratundmisele, et fotograafia võib  olla “parim asi” nendegi elus!"


Priit Kapsta

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo