Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

30. aprillil avati Hiinas Shanghais ametlikult maailmanäituse EXPO 2010 Eesti paviljon.
1. mail avatud Shanghai maailmanäituse peateema on "Parem linn, parem elu", mis tähendab seda, et iga riik analüüsib omamoodi linnastumise muresid.
EXPO kestab pool aastat ning seal osaleb ligi 200 riiki. Eesti võttis EXPO-st osa viimati Hannoveris 10 aastat tagasi.
Eesti EXPO paviljoni avas välisminister Urmas Paet. Eesti paviljon on 1000 ruutmeetri suurune ning asub otse Soome, Norra, Taani ja Rootsi  paviljonide kõrval. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) sõnul on EXPO-l kõige aktiivsemad Eesti logistika- ja transiidiettevõtjad, kel on Hiina suunal tugevamad ärihuvid.
Kokku peaks poole aasta jooksul maailmanäituselt läbi käima 70 kuni 80 miljonit inimest. Eesti peaks seal kontseptsiooni järgi silma paistma väikese innovaatilise Põhjala riigina. Tervet paviljoni täidavad erinevat värvi üleelusuuruses hoiu-põrsad, kuhu külalised saavad panna oma mõtteid linnade paremaks muutmise kohta.
Eesti EXPO-l osalemise eelarve on 60 miljonit krooni ning üritust koordineerivad suures osas EAS ja välismi-nisteerium. Paviljoni välis- ja sisekujunduse on loonud Ruumilabor ja Allianss Arhitektid.
ERR Uudised

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo