Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

USA ja selle liitlased peaksid paigutama Baltimaadesse alaliselt vägesid, et heidutada Venemaad neisse riikidesse tungimast, ütles 20. jaanuaril seadusandjaile endine rahvusliku julgeoleku nõunik Zbigniew Brzezinski.


Jimmy Carteri administratsioonis töötanud välispoliitika ekspert väljendas senati relvateenistuse komiteele kartust, et Vene president Vladimir Putin võib püüda saavutada kontrolli Baltimaade üle NATO-le ootamatu välkoperatsiooniga.


«Must stsenaarium võiks olla, et ühel päeval – sõna otseses mõttes ühel päeval – ta lihtsalt hõivab Riia ja Tallinna ... See võtab tal sõna otseses mõttes ühe päeva. Neil ei ole mingit võimalust vastu hakata,» rääkis Brzezinski.


Ühendriigid peavad Venemaale selgeks tegema, et need on USA väed, kellega tuleb Balti riikidesse tungides tegemist teha, lausus ta.


«Ma arvan, et heidutusel peab olema tähendus. Sel peavad olema hambad. Ning see peab looma olukorra, kus taolise tegevuse planeerijal pole muud võimalust, kui arvestada, milline vastupanu sellega kaasneb,» ütles Brzezinski.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo