Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti riigipea Praha kohtumisel Ameerika Ühendriikide presidendiga: USA, NATO ja Euroopa Liit on edukad siis, kui me tegutseme üheskoos.
“Euroopa julgeolek oli probleem kuni külma sõja lõpuni, nüüd on see probleem NATO ja Euroopa Liidu laienemisega lahendatud, meil kõigil tuleb mõelda uutmoodi ja nii on  Atlandi-üleste suhete tulevik uute probleemide ühises lahendamises,” ütles president Toomas Hendrik Ilves 8. aprilli õhtul Prahas toimunud Ameerika Ühendriikide riigipea Barack Obama kohtumisel Euroopa 11 maa presidentide või valitsusjuhtidega. Eesti riigipea sõnul on Ühendriigid, NATO ja Euroopa Liit edukad siis, kui nad tegutsevad koos ning toetuvad igaühe tugevamatele külgedele ja võimalustele.
Sama kinnitas ka president Obama, öeldes, et NATO-s ei ole uusi või vanu liikmeid, on ainult liikmed, kes on võrdsete kohustustega ja võrdselt turvalised.
Eesti riigipea nimetas üheks olulisemaks kõikide ühispingutusi vajavaks küsimuseks edu saavutamist NATO juhitud operatsioonil Afganistanis.
“See on alliansi usaldusväärsuse ja tõsiseltvõetavuse näitaja,” ütles president Ilves.
Eesti riigipea tunnustas Ühendriikide administratsiooni, kes suutis pärast Venemaa-poolset vastasseisu ja eriti pärast 2008. aasta Gruusia sõda tuua Venemaa tagasi Läänega dialoogi juurde, mille üheks verstapostiks on 8. aprillil  Prahas allakirjutatud strateegilise tuumarelvastuse vähendamise uus kokkulepe.
President Obama kinnitas, et see leping ei vähenda ei Ühendriikide ega NATO tuumaheidutust, mis pole kaotanud oma tähendust alliansi liikmete julgeolekule.
Kaks tundi kestnud kohtumisel käsitleti ka rahvusvahelise terrorismiga võitlemise, energiajulgeoleku tugevdamise, Iraani tuumaambitsioonide ohjeldamise ja Lääne-Balkani stabiilsuse probleeme.
Presidendi kantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo