Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ernst&Youngi ning Hispaania ärikooli IESE koostöös valminud uurimusest selgub, et Eesti on Ida-Euroopa riikide hulgas riskiinvestorite kohalemeelitamisel üks edukamaid, asetudes Poola ja Tšehhi järel kolmandale kohale.
Maailma üldarvestuses on Eesti riskiinvestorite kohalemeelitamisel 35. kohal.
Uuring hindas ja seadis pingeritta 66 maailma riiki eesmärgiga toetada investorite otsustusprotsessi ning aidata neil valida regioone, kuhu oma riskikapitali paigutada, teatas Ernst&Young.
Arvesse võeti kuut kriteeriumit, mida investorid peavad kõige tähtsamaks: riigi majanduskeskkond, rahaturu sügavus, maksundus, investorite kaitse, sotsiaalne keskkond ja ettevõtluskeskkond.
Uuringust selgus, et just Ida-Euroopa riigid on olnud edukad riskiinvestorite meelitamisel lihtsa ja atraktiivse maksustruktuuriga.
"Samas on nende riikide oluliseks nõrkuseks rahaturu sügavuse puudumine, mis puudutab eelkõige kohaliku börsi suurust, esmaste avalike aktsiamüükide aktiivsust, ühinemiste ja ülevõtmiste turu aktiivsust, võla- ja krediidituru ning finantsturgude arengutaset. Erandina võib välja tuua ainult Poola börsi tugevuse," rääkis Ernst&Young-i tehingute nõustamise juhtivkonsultant Lili Kirikal.
Maailma arvestuses oli Eesti kõige edukam maksunduse valdkonnas, kus hinnati maksustiimuleid ja maksukoormust. Eesti koht oli selles osas maailma koguarvestuses 14.
"Tahapoole jäädi majanduskeskkonna ja rahaturu sügavuse kriteeriumide arvestuses, mis oli osaliselt tingitud 14-protsendilisest majanduslangusest 2008. aastal ning Tallinna börsi väiksusest ja ebalikviidsu-sest," märkis Ernst&Young-i maksupartner Ranno Tingas.
Iga riigi kohta teostatud analüüsis on Eesti positiivsete tulevikuväljavaadete hulgas olulisel kohal. Välja on toodud võimalik euro kasutuselevõtt 2011. aastal, mis välistaks lõplikult devalveerimise riski. Samas on riskide seas mainitud Baltikumi kui terviku vaatamist välisinvestorite poolt, mis varjutab Eesti eelised teiste Balti riikide ees.
BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo