Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2013. aastal tõestati Eestis uue imetajaliigi šaakali olemasolu. Kindlalt on teada sigimine  2012. ja 2013. aastal Läänemaal ning tõenäoliselt 2013. aastal Pärnumaal, kust kõik siiani kütitud isendid on olnud alla aasta vanused loomad. Ida-Virumaalt kütitud isend oli täiskasvanud isasloom.


Tänavu kevadel Läänemaal tehtud seire, mis põhines ulgumiste kuulamisel ja kaardistamistel, viitas kuni kolme territoriaalse isendi, paari või grupi olemasolule, 2013. aasta kevadel tõestati sama meetodi järgi vaid üks territoriaalne paar.

 

Seega võib öelda, et šaakali arvukus Eestis väljendab tõusutrendi.


Kuna Lõuna-Lätist kütiti 2013. aastal samuti kuni neli isendit, on varasem arvamus, et tegu on inimese kaasabil Eestisse saabunud liigiga, asendunud arvamusega, et ta on levinud looduslikul teel.

 

Sellisel juhul pole ta võõrliik ning võiks tulevikus olla pigem jahiulukite nimekirjas.

 

VES/Maaleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo