Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kärt Tomberg (25) on neljas eestlane ja esimene eestlanna, kes pälvis maailma ühe prestiižsema stipendiumi International Fulbright Science and Technology Award ja sõidab 2010. a. sügisel USA-sse Michigani ülikooli viieks aastaks doktorantuuri.
Stipendium katab ülikooli õppemaksu (Michigani ülikoolis on see 35 000 dollarit aastas) ja kõik elamiskulud, lisaks toetus konverentsidel käimiseks ja teadustööks. Viieaastase õppeaja peale teeb see kuni 3 miljonit krooni. Stipendiumi on võimalik taotleda 162 riigi kodanikel ja iga riik saab konkursile saata 1-2 inimest. Stipendiume jagati sel aastal välja 40.
Kärdi jaoks pingeread ja rahasummad iseeneses olulised ei ole – stipendiumit oli vaja lihtsalt seepärast, et oma raha eest ta Michiganis õppida ei suudaks. “Michigani kasuks otsustasin, kuna seal on väga suur ning hästi integreeritud biomeditsiini programm – Tartu ülikooli erinevad distsipliinid omavahel nii seotud ei ole. Ja arvestades et Michigani ülikooli eelarve on suurem kui Eesti riigil, on ka sealsed võimalused kõige uuemate meetoditega töötamiseks ilmselt suuremad kui Eestis,” ütleb Kärt.
Kärt on oma senised kaks kraadi omandanud kiitusega ehk cum laude. Magistritöös uuris Kärt geene, mis aitaksid paremini mõista raseduse katkemise põhjusi. Michigani ülikoolis asub Kärt õppima inimese geneetika osakonda.
Pärast doktorikraadi kaitsmist peavad stipendiaadid lepingu kohaselt oma kodumaale naasma.
University of Michigan oli 2009. aastal maailma ülikoolide pingereas 19. kohal, selle vilistlaste hulka kuulub USA president Gerald Ford ja 7 Nobeli preemia laureaati.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo