Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök ning Ingeri ja Rootsi bastionide käigud avati pidulikult 24. märtsil, külastajatele on need avatud alates 25. märtsist.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna on valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspo-sitsioon "Ajarännak. Tallinn 1219-2219", mis pakub nii elamusi, teadmisi ja meelelahutust, teatas Raepress.
Uuenenud Kiek in de Köki 1. ja 2. korrus võõrustavad ajutisi näitusi, 3. korruse väljapanek "Kindel linn" annab ülevaate Tallinna kindlustustest läbi sajandite ning kuritegudest ja karistustest vanas Tallinnas. 4. korruse väljapanek "Tallinn sõdades" tutvustab aga linnaga seotud tähtsamaid sõdasid ja merelahinguid, aga ka omaaegseid epideemiaid ja näljahädasid.
5. korruse unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda relvakogu väljapanekuga ja proovida kätt laskesimulaatoril.
Ainulaadsed vaated Toompeale, all-linnale ja sadamale avanevad torni 6. korruse kohvikus, mida kroonib hiiglaslik, lakke kinnitatud kuul-ajamõõtja.
Tornist bastionikäikudesse viiv uus tunnel on ääristatud ajasammastega, mis tutvustavad eri ajaarvamisi. Käikudes viib aga tulevikurong külastajad aastasse 2219, teine osa väljapanekust keskendub erinevatele stseenide, valgus- ja heliefektide abil bastionide ning nende käikude ajaloole, liikudes kronoloogiliselt ajas tagasi 17. sajandisse. Uuele püsinäitusele annavad lisaväärtuse vastvalminud video- ja 3D-filmid.
Kiek in de Köki ja bastionikäikude uue väljapaneku kujundasid Leonardo Meigas ja Ivari Männi.
Projekti toetas EAS, rahastajateks olid Euroopa Regionaalarengu Fond ja Tallinna linn. Projekti kogumaksumus oli 28, 4 miljonit krooni, sellest EASi toetus 21 miljonit krooni ja Tallinna linna finantseering 7,4 miljonit krooni.
VES/ERR


Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo