Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti ettevõtjate Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmanni loodud rahvusvaheliste maksete ja valuutavahetuse teenust pakkuv idufirma TransferWise kaasab riskikapitaliettevõtetelt ja erainvestoritelt 25 miljonit dollarit, et toetada ettevõtte kiiret kasvu. Uute investorite hulka lisandus ka Virgin Groupi omanik Richard Branson.


TransferWise plaanib  2015. a. keskpaigaks ettevõtte töötajate arvu kahekordistada. 25 miljonilise investeeringu taga on juba TransferWise’i raha paigutanud investorid Peter Thiel (riskikapitaliettevõttest Valar Ventures), IA Ventures, Index Ventures, TAG (Robin Klein ja Saul Klein) ning Le Monde’i omanik Xavier Niel.

 

Uue investorina lisandus Virgin Groupi omanik, nimekas Briti ettevõtja Richard Branson, kes ka varem on avalikult TransferWise’i suhtes poolehoidu väljendanud. «Mul on investeeringu üle ülimalt hea meel, kuna finantsteenuste ning eriti rahvusvaheliste maksete ja valuutavahetuse vanamoelises valdkonnas valitseb juba aastakümneid vajadus uute tuulte ja läbipaistvuse järele. Idufirmadel nagu TransferWise on täna väga head võimalused tulla turule murranguliste toodete ja teenustega, kasutades selleks ära tehnoloogilisi võimalusi,» kommenteeris Branson.

 

Täna 100 töötajaga ettevõte plaanib 2015. a. keskpaigaks töötajate arvu kahekordistada. Suur hulk uutest töötajatest asub tööle TransferWise’i Tallinna üksuses, mis on täna ka rahvusvahelise ettevõtte suurim kontor. «Meie huviorbiiti kuuluvad erinevate valdkondade spetsialistid, kelle seas on nii tarkvaraarendajad kui arveldustega tegeleva üksuse töötajad,» selgitas Triin Hertmann, TransferWise’i Tallinnas asuva arveldusüksuse juht.

 

Alates ettevõtte asutamisest 2011. a. on TransferWise vahendanud rohkem kui miljardi euro väärtuses klientide raha. Ettevõtte kliendid on selle aja jooksul säästnud rohkem kui 45 miljonit eurot, mis muidu oleks kulunud pankade teenustasudeks.

 

TransferWise pakub võimalust viia läbi vahetustehinguid 234 erineva valuutakombinatsiooni vahel, ettevõtte ärimahud kasvavad jätkuvalt 20-30 protsenti kuus.

 

TransferWise’i teenus pakub alternatiivi valuutavahetusega tegelevatele finantsasutustele, mis enamasti peidavad tehingu kulud vahetuskurssi, eksitades sellega kliente.

 

TransferWise viib valuutavahetustehingud läbi tegeliku keskpanga kursiga. Kui Eestis on pankade tasude määrad veel suhteliselt madalad, siis võrreldes suure hulga teiste riikide pankadega suudab TransferWise pakkuda kuni 10 korda soodsamat rahavahetusteenust. See võimaldab näiteks 1 000-euro vahetuse pealt säästa kuni 45 eurot.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo