Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

paet kerryVälisministrid Urmas Paet ja John Kerry kohtusid Washingtonis 29. mail 2014.    Välisministeeriumi foto

 

29. mail Washingtonis toimunud kohtumisel Ameerika Ühendriikide välisministri John Kerryga ütles välisminister Urmas Paet, et viimastel kuudel on Eesti ja USA suhtlus olnud eriti aktiivne ning tänane kohtumine tõestab seda taas. "USA ja Euroopa on tegutsenud ühiselt Ukraina kriisi lahendamiseks ning tunnustame USA otsustavat tegutsemist julgeoleku kindlustamiseks," märkis Paet ja lisas, et see on kinnitus tugevast transatlantilisest sidemest ja ühistest väärtustest.


"Täname Ameerika Ühendriike panuse eest meie õhuturbesse - kuhu USA panustas 2014. aasta alguses neljandat korda - ning operatsiooni tugevdamisse kuue F-15 hävitajaga ning Eestisse USA sõjaväelaste saatmise eest," märkis Paet.

 

Rääkides viimastest arengutest Ukrainas rõhutas Paet, et peamine eesmärk on julgeolekuolukorra parandamine riigis. "Julgeolekuolukord Ida- ja Lõuna-Ukrainas on jätkuvalt äärmiselt murettekitav," lausus Paet lisades, et OSCE vaatlejate, seal hulgas Eesti kodaniku kinnipidamine ja missiooni töö takistamine on vastuvõetamatu.

 

"Nõuame vaatlejate vabastamist," ütles Paet ja tõi esile OSCE senist tegevust selle saavutamiseks.

 

Eesti välisminister tunnustas Ukraina rahvast meelekindluse eest oma tuleviku üle otsustamisel.  "Presidendivalimiste õnnestumine aitab kaasa riigi stabiilsusele ja reformide elluviimisele Ukrainas," märkis ta.

 

Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelisest vabakaubanduslepingust kõneldes kinnitas Paet, et Eesti toetab laiaulatuslikku ja võimalikult liberaalse lõpptulemusega lepingut. "Kui kaks nii suurt kaubanduspartnerit omavahel reeglites kokku lepivad, mõjutab see positiivselt ka kolmandaid riike ja kogu ülemaailmset kaubandussüsteemi," lisas ta.

 

Eesti hindab Paeti sõnul kõrgelt USA solidaarsust oma liitlastega. "USA kohalolu ja nähtavus Euroopas on Eestile väga oluline," lausus Paet kohtumisel. „Muutunud julgeolekuolukorras tuleb astuda üheskoos samme NATO heidutusvõime suurendamiseks,“ märkis Paet ning lisas, et NATO tippkohtumiselt Walesis ootab Eesti keskendumist kollektiivkaitsele ning kokkulepet püsiva heidutusvõime tagamiseks meie regioonis.

 

Paet ja Kerry rääkisid ka koostööst küberjulgeoleku tagamisel.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo