Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti hakkab järgmise aasta maist väljastama riigis püsivalt viibivatele välismaalastele uut liiki isikut tõendavaid dokumente.
See on biomeetriliste andmetega, elamisloa ja tööloa andmeid sisaldav elamisloakaart, mis võimaldab elektroonilistes keskkondades isiku tuvastamist ja allkirja andmist sarnaselt isikutunnistusele.
Siseminister Marko Pomerantsi sõnul on tegemist ID-kaardi formaadis dokumendiga, millele on kantud ka omaniku sõrmejäljed.
Euroopa Liidu nõukogu määruse alusel tuleb välismaalastele hakata väljastama uut tüüpi isikut tõendavaid dokumente hiljemalt alates 20. maist 2011.
Pomerants ütles 11. märtsil  ajakirjanikele, et siseministeerium kavatseb lähiajal kasutusele võtta ka digitaalse isikutunnistuse. Seda dokumenti saab kasutada näiteks juhul, kui eelmise ID-kaardi kehtivusaeg on lõppenud ja inimene ei ole uut dokumenti veel kätte saanud.
Digitaalsele isikutunnistusele inimeste pilti ei kanta ning politsei- ja piirivalveametis saab sellise dokumendi vormistada kohapeal ootetööna. Dokument kehtib maksimaalselt kuni kolm aastat ning sellega saab anda digitaalallkirja ja teostada internetis pangatoiminguid.
BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo