Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

 Eestis kahepäevasel visiidil käinud USA senaatorid John McCain ja John Hoeven rõhutasid 15. aprillil Tallinnas, et lääs peab Venemaa käikudele Ukrainas ulatuslikult vastama.


Lääs peab Ukrainale andma ka senisest palju suuremat diplomaatilist, rahalist ja ka militaarset abi.


John McCaini sõnul on häbiväärne, et Venemaa agressiooni ning kõikide rahvusvaheliste normide rikkumist arvesse võttes ei ole USA Ukrainale veel relvastust andnud, samuti tuleb senaatori hinnangul saata Venemaale selge sõnum nii sanktsioonide kui NATO suurema kohalolu näol.


14. aprillil teatas USA välisministri John Kerry nõunik Thomas Shannon, et USA kaalub ka Ukrainale relvade saatmist kuid Valge Maja pole seni Ukrainale sõjalise abi andmist pooldanud.


McCain lisas, et ta on eestlastega nõus, et Vene tegutsemine Ukrainas näitab ka seda, et USA, ÜRO ja NATO ei saa jätkata tavapärast suhtlust Venemaaga.

 

«Vene tegudele tuleb reageerida lisades, et see ei tähenda külma sõja juurde naasmist.

 

Vladimir Putini neoimperiaalne käitumine on täielikus vastuolus meie arusaamaga Euroopast,» sõnas McCain.


Balti riikidest ja eelkõige Eestist rääkides ütles senaator, et nii NATO kui liitlasväed peaksid siin olema alalisemalt kui seni ja peaksid siin tegema rohkem õppusi.


McCain nõustus ka NATO Euroopa vägede komandöri Philip Breedlove’ga, et alaliste vägede siiatoomine oleks üks vastukäik Venemaale. Putin mõistab ainult jõudu ja kui ta soovib agressiooni jätkata, siis ta maksab selle eest väga kõrget hinda, märkis McCain ja kinnitas, et kuna Eesti kuulub NATOsse, teevad Ameerika Ühendriigid ja allianss omalt poolt kõik, et sellised sündmused siin aset ei leiaks.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo