Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

meeleavaldusRiigikogu ees avaldas 16. aprillil meelt sadakond inimest. Konservatiivne Rahvaerakond pöördus avalikult ka riigikogu poole, kutsudes üles katkestama piirilepingu ratifitseerimisprotsess. Pöördumist saab lugeda http://www.ekre.ee/poordumine-riigikogu-liikmete-poole-seoses-eesti-vene-piirileppega/

 

Konservatiivne Rahvaerakond korraldas 16. aprillil riigikogu hoone ees Eesti-Vene piirilepingute ratifitseerimise vastu meeleavalduse, kuhu kogunes sadakond inimest.


Riigikogus esindamata Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul leiab partei, et välisminister Urmas Paeti allkirjastatud lepingud on Eestile kahjulikud. Tema hinnangul on lepingud vastuolus Eesti põhiseadusega ning kahjustavad riigi julgeolekut, sest nendega loobutakse riikluse nurgakiviks olevast Tartu rahuleppest.


Helme juhtis erakonna teatel tähelepanu, et Ukrainal oli kehtiv ja mõlema poole poolt tunnustatud piirileping, samuti ei olnud Ukrainas mingit kodakondsusetute probleemi. «See kõik ei takistanud Venemaal oma naabrit ründamast. Samuti ei ole kapitulatsioon piiriküsimuses kriipsu võrragi vähendanud Venemaa survet või pretensioone Lätile, kes loovutas Abrene piirkonna Moskva survel lubaduste vastu suhete paranemisest,» lisas ta.


Välisminister Paet ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov allkirjastasid Eesti-Vene riigipiiri ning Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu 18. veebruaril Moskvas. Lepingute ratifitseerimise eelnõu tuli riigikogus esimesele lugemisele 16. aprillil.

 

Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo