Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

65 aastatKüünalde süütamine küüditatute mälestuseks Vabaduse väljakul märtsiküüditamise mälestuspäeval.   Foto: Raigo Pajula / valitsus.ee

 

65 aastat tagasi, 25. märtsil 1949 viidi Eestist loomavagunites Venemaale üle 20 000 süütu inimese, enamuses neist naised ja lapsed. Koju tagasi jõudsid aastaid hiljem vaid vähesed.

 

Küüditamise ohvreid mälestati küünaldemerega nii Tallinnas ja Tartus kui teistes Eesti linnades ja välismaal eestlaste keskustes. Oma pärja tõid Vabaduse väljakule Vabariigi president, riigikogu esimees, kaitseväe, kaitseliidu, Memento ja Tallinna linna esindajad.


“Täna mälestame ja leiname okupatsioonirežiimi kümneid tuhandeid ohvreid, keda NSV Liit küüditas Siberisse. Kuuskümmend viis aastat tagasi oli üks öö paljude seas, kui totalitaarne võõrvõim püüdis hävitada meie maad, meie inimesi ning meie mälu, mälestust iseseisvusest ja tungi selle järele, “ütles president Ilves mälestuskõnes.


“Küüditatute pikad nimekirjad ei ole numbrid – need on meie emad ja isad, lapsed ja vanavanemad, onud ja tädid, sõbrad ja töökaaslased, jätkas president. “Need on meie inimeste saatused ning meie perede traagilised lood.”

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo