Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Reformierakonna senine peaministrikandidaat ja auesimees Siim Kallas teatas 12. märtsi hommikul pärast erakonna juhatuse koosolekut ootamatult, et loobub järgmise valitsuse moodustamisest.


Kallase hinnangul ei saa peaminister ega erakonna esimees töötada, kui peab koos abilistega pidevalt üha uuesti ja uuesti vanu tegusid selgitama.

 

«Põhjus on see, et klaperjaht, mis on minu vastu alanud, ei lõpe kunagi. Ma loobusin valitsuse moodustamisest,» ütles Kallas.

 

Kallase loobumine tekitas Eesti poliitmaastikul tõelise tormi. President avastas end olukorrast, kus arvatav järgmine peaminister on areenilt lahkunud ja uue valitsuse moodustaja määramiseks jäänud kahe nädala asemel vaid mõni päev.

 

Reformierakonna juhatus otsustas erakorralisel koosolekul ühehäälselt, et Kallase taandumise järel asub uut valitsust moodustama senine sotsiaalminister 34-aastane Taavi Rõivas.

 

VES/PM

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo