Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Mitme Eesti meediaväljaande juhid käisid detsembris Kremli kulul Moskvas endiste sotsialismimaade  meediafoorumil, saades kingituseks sülearvuti. President Ilves ja Rahvus-ringhäälingu eetikanõunik Tarmu Tammerk on tauninud kingituste vastuvõtmist, teatas ERR.
ERR-i eetikanõunik Tammerk ütles, et ajakirjanikud peaksid hoiduma hinnaliste kinkide vastuvõtmisest, ning et see käib nii reporterite kui ka meediaväljaannete juhtide kohta, eriti just meediaväljaannete juhid peaksid olema teistele eeskujuks.
Meediafoorumi korraldas kohati varjamatult Eesti-vaenulik uudisteagentuur RIA ning selle peaesinejad olid Venemaa president Dmitri Medvedev ja välisminister Sergei Lavrov.
Ajakirjanikele kingituste tegemise teemat puudutas 22. jaanuaril toimunud Eesti Ajalehtede Liidu meedia-konverentsil esinenud president Toomas Hendrik Ilves.
"Kui poliitik sõidab Moskvasse Kremli poolt kinni makstud lennupileti ja hotellikohaga ning saab sealt raha või hinnalise kingituse, siis ma usun, et me kõik teame, mis juhtuma hakkab. Eriti juhul, kui ta asuks naastes Kremli poliitikat kiitma ja Eesti poliitikat maha tegema. Küsimus on - mida peaksime arvama ajakirjanikust, kes teeb sama? Ja missugune on peatoimetaja, vastutava väljaandja või juhatuse kohustus sel puhul? Kas meil on mehhanismi selle vältimiseks?" küsis Ilves.
Ilvese sõnul võib alati ütelda, et see on sõnavabadus ja ka Moskvas hinnalise kingituse saanud ajakirjanik väljendab oma sõnavabadust. "Ent kas lugejad ei peaks seda siiski teadma? Kas on eetiline oma huvisid või oma huvide konflikte nõnda varjata?" küsis Ilves.
ERR uudistesaate andmeil said Moskvas kingituse Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg, Kanal 2 juht Urmas Oru ning Kuku raadio peatoimetaja Janek Luts. Meediajuhid ise kingituse vastuvõtmises probleemi ei näe.
Luts ütles uudistesaatele, et arvuti anti kõigile konverentsil osalejatele. "Anti netbook, mida sai konverentsil kasutada. Seda ei võetud pärast tagasi, see oli kõikidele. Mina ei ole julgenud seda sisse lülitada," rääkis Luts.
Urmas Oru sõnul oli see arvuti töövahend kongressil. "Selle asemel, et jagada pakse brožüüre, anti kõigile suhteliselt lihtne laptop. Seal olid konverentsi materjalid," ütles Urmas Oru.
Nii Luts kui Oru kinnitasid, et ei ole arvutit pärast Venemaalt naasmist kasutanud.
Ajalehe The Guardian väitel on Kremli tänavu eraldanud välismaal tehtavateks propagandakuludeks umbes 15 miljardit Eesti krooni.
VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo