Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

48 ilves

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib töövisiidil Londonis, esines 25. novembril avakõnega mõttekoja Chatham House konverentsil „Võim ja äri interneti ajastul“. Foto: Presidendi kantselei

 

President Ilves keskendus oma sõnavõtus küberruumi väljakutsetele, nentides, et sellega kaasnevad ühest küljest suured võimalused, teisalt suured ohud.


“See tõstab omakorda fookusesse isikute privaatsuse ja andmekaitse küsimused, aga ka väljakutsed riiklikule julgeolekule. Oluline on leida tasakaal turvalisuse ja vabaduse, privaatsuse ja läbipaistvuse vahel,” ütles Eesti riigipea.

 

President Ilves rõhutas, et küberruumis tegutseja peab olema kindlalt identifitseeritav.

 

“Sellele on tehnoloogiline lahendus nagu näiteks ID-kaart Eestis,” sõnas ta. “Riik, kes soovib tehnoloogilise arenguga kaasas käia, peab selle küsimusega tegelema. Isiku tuvastamine pole ainult privaatsuse või julgeoleku küsimus, see on ka tehnoloogilise arengu küsimus. Uued, edukad avaliku ja erasektori e-lahendused eeldavad identifitseerimist.”

 

Siin saab Eesti lahendus olla maailmas eeskujuks, tunnistasid ka mitmed konverentsil osalejad.

 

President Ilvest kuulasid ettevõtjad, IT-valdkonna eksperdid, akadeemikud, poliitikud ja ajakirjanikud Suurbritanniast, USAst ja mujalt maailmast.

 

Riigipea kohtus 25. novembri pärastlõunal Briti IT-ministri Francis Maude’iga. Järgmisel päeval pidas riigipea Legatum Institute’is ettekande teemal “Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia roll ettevõtluse ning innovatsiooni edendamisel”.

 

VPKantselei

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo