Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

47 LangRiigikogus usaldushääletuse läbinud reformierakondlasest kultuuriminister Rein Lang (fotol) teatas 21. novembri õhtul ETV otsesaates, et on otsustanud usalduse kaotuse tõttu ametist lahkuda.

 

Lang ütles saates, et märkimisväärne osa Eesti loomeliitude liikmetest on kaotanud kultuuriministri vastu usalduse. «Sellises olukorras ma võin ju lõpmatuseni rääkida, et faktid kõnelevad minu poolt, aga mul seda usaldust ei ole ja ma ei saa seda kuidagimoodi taastatud. Sellises olukorras ei ole mul mõtet kabinetis istuda, ma ei saa nagunii mitte midagi tehtud,» rääkis kultuuriminister.

 

Lang avaldas ETV otse-eetris soovi pidada ametist lahkumisel kõne ka riigikogu ees. Kuna tuleval nädalal riigikogus korralisi istungeid ei toimu, avaneb tal see võimalus alles ülejärgmisel nädalal.

 

«Mul on vaieldamatult, mida öelda. Mul on öelda ka personaalselt paljudele Eesti ajakirjanikele üht-teist. Ma kavatsen seda kõnet pidada kirglikult, nagu mul kombeks on,» ütles ta ja lisas hiljem, et peab mõningaid ajakirjanikke «kaabakateks» ning kavatseb kindlasti neid ka nimepidi nimetada.

 

Kultuuriministri ametist lahkumise järel lubas Lang tööle asuda riigikogu liikmena. Eelmistel, 2011. aastal toimunud riigikogu valimistel sai Lang Pärnumaal 3922 häält ning osutus valituks. Sel aastal kohalikel valimistel sai Lang vaid 29 häält. Riigikogusse naasmisel peab talle esialgsetel andmetel koha vabastama reformierakondlane Andrei Korobeinik.

 

Lang avaldas saates ka lootust, et skandaal toob palju positiivset Eesti kultuurile, sealhulgas kultuurilehele Sirp. «Arvan, et seda kõike võib nimetada aasta turundusteoks. Homne Sirp kindlasti haaratakse lennult ja nii palju, kui mina tean, siis Kultuurileht kavatseb läbi viia Sirbi täiendava tellimiskampaania järgmiseks aastaks. Kui Sirbi loetavus suureneb, siis on see ainult hea. Loodan, et Sirbist saab väga hea ajaleht,» ütles Lang.

 

Samas on skandaal tema sõnul esile toonud Eesti ühiskonna ühe võtmeprobleemi, mille nimi on kommunikatsioon ja emotsioonide keemine faktidest üle. «See on minu meelest ikkagi eksistentsiaalne probleem. See, et strateegiline kommunikatsioon nii valitsuse kui ka kultuuriministeeriumi tasemel ei toimi ja me ei suuda inimestele selgeks teha, mis on tõde ja mis ei ole, teiselt poolt suudab üks ajakirjanik, kellel on unenägu, teha tervele ühiskonnale selgeks, et keegi on lurjus ja kaabakas, see on probleem - seda probleemi tuleb vaadata kainelt, ratsionaalselt ja ilma emotsioonideta,» lisas ta.

 

Lang on valitsusse kuulunud alates 2005. aasta veebruarist, mil temast sai Juhan Partsi valitsuse välisminister. Sama aasta aprillis sai ta Andrus Ansipi valitsuses justiitsministriks ning töötas sellel kohal kuni 2011. aasta kevadeni. Viimased kaks ja pool aastat on ta olnud kultuuriminister.

 

Uue kultuuriministri kandidaadi peab kinnitama Reformierakonna juhatus. Ministri nimetab ametisse president kolme päeva jooksul pärast peaministrilt sellekohase ettepaneku saamist ning ta astub ametisse vande andmisega riigikogu ees.

 

Postimees

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo