Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

USA kolumnist Mark Adomanis kirjutas ajakirjas Forbes, et Eesti saab rahvusvahelises meedias tihti kiita selliste asjade tõttu, mis eestlastele endale eriti korda ei lähe.
Adomanis viitas eelmisel nädalal The Economistis ilmunud artiklile, milles toodi välja Eesti häid e-teenuseid. Näiteks kirjutati, et ettevõtte asutamine võtab vähem kui viis minutit.

"Tundub üsna hämmastav! /.../ Firma asutamine võtab vähem aega kui kütuse tankimine ning igal inimesel ja tema sugulasel on start-up. Pole paha endise Nõukogude Liidu riigi kohta," kirjutas ta.
"Probleem on aga selles, et see artikkel keskendub statistikale, millel ei ole suurema osa eestlaste jaoks mingit tähtsust," märkis Adomanis.
"Sarnaselt enamikule teiste riikide elanikele ei asuta nad kunagi ettevõtet ning ei püüa meelitada riskikapitali," lisas ta.
The Economisti artiklis pole Adomanise sõnul kordagi mainitud ebamugavat ja vanamoelist sõna "töötus".
"Eestlaste ja ka paljude teiste jaoks on esimene majanduslik prioriteet leida tasuv töökoht. Ei ole tähtsust, kui kiiresti käib asjaajamine, kui oled töötu ja rahatu," kirjutas ta.
"Ja milline on siis olukord Eesti tööturul? Mitte eriti hea! Aastate 2004-2013 keskmiseks on 9,6%," märkis Adomanis.
Tema sõnul näitab see, et vaatamata "muljetavaldavale start-up'ide arvule ja Skype'i ägedusele" ei tundu Eesti olevat väga hea töökohtade loomisel.
"Kuid oodake! Tööpuudus väheneb - vaadake, kui suur langus toimus selle aasta alguses. Ilmselgelt sirutab Balti tiiger oma käppasid ja valmistub sööstuks," kirjutas Adomanis.
"Tööpuuduse langus saab tulla töötavate inimeste arvu kasvust või tööealise elanikkonna vähenemisest. Mis te arvate, mis on Eestis toimunud? Rahvaarv on kokku kukkumas," lisas ta.
"The Economisti narratiivist on millegipärast puudu see fakt: miks lahkuvad inimesed sellisest värskest, dünaamilisest ja innovatiivsest riigist?"
Adomanis on ka varem Forbesis Eesti suhtes skeptilisi artikleid kirjutanud.
Möödunud aasta lõpus kinnitas ta, et kui Eesti on parim näide, mida kärbete pooldajad suudavad välja tuua, peaksid nad kiiresti leidma uue.
ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo