Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Mihhail Margelov kritiseeris taas teravalt Eestit, nimetades vabadusvõitlejate kokkutulekut «natsistlikuks sabatiks».
Margelov ütles agentuurile Interfax, et Euroopa Liit peab Eestis levivad fašistlikke meeleolusid kasvuraskusteks.

Tema sõnul võib aga selline «ontogeneetiline areng» ajal, mil Brüssel keskendub euroopalike väärtuse probleemidele oma piiride taga, viia «Eestis ja mitmes teises Ida-Euroopa riigis kääbuslike kolmandate Reich’ide moodustumiseni».
Margelov sõnas, et sarnaseid meeleolusid jagavad Eestis ka riigijuhid. Seda tausta arvestades on Margelovi sõnul Eesti kaitseministri «SS-i ülistav» avaldus täiesti loomulik.
«Sel korral piirdus [kaitseminister] Urmas Reinsalu ainult avaldusega, samas eelmisel aastal võttis ta isiklikult osa natsistlikust sabatist ning tänas endisi SS-lasi «eesti rahva au päästmise eest»,» sõnas Margelov.
Margelov sõnas, et Eesti seadused ei näe ette karistusi natsistliku propaganda eest ning seetõttu on Eestist saanud natsistlikke propagandaüllitiste väljaandmise keskus.
«Sellised avaldused kahjuks vaid kinnitavad, kui tugevalt on stalinistlik ajalookäsitlus segamas rahvusvahelisi suhteid,» ütles BNS-ile riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. «Venemaa parlamendis menetluses olev eelnõu püüab kriminaliseerida ajaloo tõlgendamist. See on ilmne märk sellest, et Venemaa pole jätkuvalt valmis tunnistama Stalini kuritegude ulatust ning mõju Euroopa rahvastele. Teise maailmasõja tragöödia, mis hävitas miljonite inimeste elud, ei tohiks olla tänaste poliitikute emotsionaalseks mängukanniks. Minevikku ei saa keegi vangis hoida, see kuulub meile kõigile,» sõnas väliskomisjoni esimees.
«Kuna antud avalduses pole samas midagi üllatavat, siis kahepoolsetele suhetele ei oma see suuremat mõju,» ütles Mihkelson.
Kaitseminister Urmas Reinsalu tunnustas Eesti Vabadusvõitlejate Liidu 21. kokkutulekule saadetud tervituses inimesi, kes avaldasid vastupanu Eestit okupeerinud totalitaarrežiimidele ning hoidsid elus Eesti vabaduse aadet.
Reinsalu nentis oma tervituses, et kõik Eestis elanud rahvad kandsid Teises maailmasõjas Eestit okupeerinud kommunistliku Nõukogude Liidu ja natsionaalsotsialistliku Saksamaa totalitaarsete režiimide tõttu kohutavaid kaotusi.
«Lähtudes ülalmainitud kahest põhimõttest – Eesti Vabariigi õigusliku järjepidevuse säilimine ning Eestit okupeerinud režiimide inimsusevastaste kuritegude hukkamõistmine – avaldas ka Eesti riigikogu 2012. aasta 14. veebruaril tunnustust Eesti Vabariigi kodanikele, kes tegutsesid Nõukogude Liidu või natsionaalsotsialistliku Saksamaa okupatsiooni aastatel Eesti Vabariigi de facto taastamise nimel,» kirjutas kaitseminister.
BNS/Postimees.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo