Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sireli talu noorperemees Aadam Kaivo tuli 29.−30. juunil Šotimaal Lochearnheadis Euroopa meistrivõistlustel lambapügamises meistriks juunioride klassis.
Juunioride klassis oli 30 osalejat, nende seas ka kolm meest Eestist, lisaks Kaivole veel Mehis Tamsalu (17. koht) ja Raivo Pent (21. koht).

Tamsalu selgitas, et EMil võisteldakse neljas klassis ning juuniorid ei tähenda mitte vanust, vaid seda, et päevas pügatakse alla 200 lamba.
“Osavaimad jõuavad üle kuuesaja,” rääkis Tamsalu. “Need on Inglismaa, Austraalia ja Uus-Meremaa esindajad, kes pügavad aastas 70000 lammast.”
Kaivo pügas neli lammast 5 minuti ja 55 sekundiga. Hinnati ka villaku kvaliteeti. Oluline oli, et korduslõikeid poleks.
Esimest aastat osalenud Tamsalu tunnistas, et ta läheks järgmisel aastal uuesti võistlema. Nüüd on ka selge, et võistlustel ei olegi kõige tähtsam aeg, vaid tulemuse puhtus.
Tavaoludes võtab pügamine umbes kaks minutit.
Lochearnheadis korraldatakse võistlusi 1993. aastast. Euroopa meistrivõistlustena olid need esimesed.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo