Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisministeerium otsustas esitada ÜRO inimõiguste auhinna 2013 Eesti kandidaadiks Sihtasutuse Teeme Ära ülemaailmsete koristus-kampaaniatega „World Cleanup 2012“ ja „World Cleanup 2013“ puhta keskkonna edendamise eest maailmas.

Valik tehti viie kandidaadi hulgast.
Eestist 2008. aastal alguse saanud kodanikualgatus „Teeme ära!“ on muutnud praeguseks üleilmseks koristuskampaaniaks, mis ühendab möödunud ja sel aastal toimunud talgutega enam kui sadat riiki ja miljoneid inimesi. „Puhas keskkond on üks inimeste põhiõigusi ning maailma koristuskampaania on edukalt käivitunud globaalne kodanikuinitsiatiiv selle saavutamiseks,“ lausus välisminister Urmas Paet. „Ühendav mure keskkonnapuhtuse pärast ja kodanikuvastutuse võtmine saavad toimida ka ühiskondades, kus kodanikuinitsiatiivi on demokraatia tugevdamiseks hädasti vaja,“ lisas ta.
ÜRO inimõiguste ülemvoliniku poolt väljakuulutatud 2013. aasta ÜRO inimõiguste auhinna nominentideks võivad olla isikud või organisatsioonid. Kandidaate võivad ÜRO inimõiguste ülemvolinikule esitada kõik ÜRO liikmesriigid, ÜRO agentuurid ja vabaühendused, jt. Auhind antakse viiele või enamale võitjale iga viie aasta järel väljapaistvate saavutuste eest inimõiguste valdkonnas.
Võitjad valib välja ÜRO inimõiguste ülemvoliniku poolt kokku kutsutud viieliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad peaassamblee president, majandus- ja sotsiaalnõukogu president, inimõiguste nõukogu president, naiste staatuse komisjoni eesistuja ja nõuandva kogu eesistuja. Auhind antakse kätte inimõiguste päeval 10. detsembril 2013 ÜRO peakorteris New Yorgis.
Esimesed ÜRO inimõiguste auhinnad anti välja 1968. aastal. Seniste laureaatide hulgas on olnud maailma muutnud Nelson Mandela ja Dr. Martin Luther King, aga samuti kohaliku elu mõjutajaid, kodanikeühendusi, ka näiteks Sarajevo Keskhaigla personal ja „kõik inimõiguste kaitsjad“.
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo